Şanlıurfa'da Kutlu Doğum Coşkusu

Şanlıurfa'da Kutlu Doğum Coşkusu

Kutlu Doğum Haftası Şanlıurfa'da da Çeşitli Etkinliklerle Devam Ediyor.

Şanlıurfa'da Kutlu Doğum Coşkusu

Kutlu Doğum Haftası Şanlıurfa'da da çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Kutlama etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, İç Denetçi Doç Dr. İsmail Karagöz, Başmüfettiş Mehmet Şükrü Korkmazlar, Vaiz Mustafa Erdem ve müftülük çalışanları ile birlikte Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan'ı ziyaret etti. Müftü Tahiroğlu, Vali Yavaşcan'a gül takdim ederek, kutlamaların başladığını söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Valisi Yusuf Yavaşcan, Nisan ayının ikinci haftası olan Kutlu Doğum Haftası içerisinde çeşitli etkinliklerin yapılacağını söyledi.

Vali Yavaşcan, "Kutlu Doğum Haftası içerisinde sempozyumlar olacak panellerimiz olacak vaazlarımız olacak tirit ziyafeti olacak. Kutlu Doğum Haftası öyle bir hafta kutlanacak bir gün değil. Belki ömrümüzün her saniyesini değerlendirmemiz gerekiyor. Kutlu Doğum Haftası'nın başarılı geçmesini diliyorum bu haftanın kutlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

14-20 Nisan tarihlerini kapsayan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle tüm ilçelerde çeşitli konferans, seminer ve konser gerçekleştirilecek ve Şanlıurfa'da 100 bin kişiye tirit yemeği dağıtılacak. (CİHAN)