Manavgat'ın Gündoğdu Beldesi'nde 480 Dp'li Topluca Ak Partiye Geçti

Manavgat'ın Gündoğdu Beldesi'nde 480 Dp'li Topluca Ak Partiye Geçti

Antalya'nın Manavgat İlçesi Gündoğdu Beldesinde 480 Demokrat Partili(dp) AK Parti'ye Katıldı.

Manavgat'ın Gündoğdu Beldesi'nde 480 Dp'li Topluca Ak Partiye Geçti

Antalya'nın Manavgat ilçesi Gündoğdu beldesinde 480 Demokrat Partili(DP) AK Parti'ye katıldı.

AK Parti'ye katılanlara parti rozetlerini Gündoğdu Belediye Başkanı Hüseyin Nalcı, Oymapınar Belediye Başkanı Mehmet Bozkurt, Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Cemil Yiğit, Kadın Kolları Başkanı Ümmü Gülsüm Cengiz, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Çetin taktı.

'Yeter Söz Milletindir' sözünün günümüzdeki siyasi temsilcisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüğü için 25 gün önce 4 belediye meclisi ile birlikte DP'den AK Partiye geçtiğini belirten Başkan Hüseyin Nalcı, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in takdığı rozeti en güzel şekilde temsil deceğini ve şerefle taşıyacağını ifade etti. Adnan Menderes'lerin, Celal Bayar'ların, Fatih Rüşdü Zorlu'ların, Hasan Polatkan'ların, Turgut Özal'ların Adnan Kahveci'lerin DP ruhunu günümüzde AK Parti'de gördüğünü belirten Nalcı, son aylarda yeni partisi üzerinde oynanan oyunların temelinde bir kısım güçlerin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' sözünü içlerine sindirememekten kaynakladığını söyledi.

Demokratik ülkelerde rejimi işletenlerin hesap vermede tek yetkili merciinin halk olduğunu belirten Nalcı, demokrasiyi içine sindirememiş bazı kişilerin 22 Temmuz genel seçimleri sonrası alaycı ve rencide eden sözler söyleyerek Milli İradeyi küçümsediklerini söyledi. Nalcı, "İnadına demokrasi için ben 480 DP, AK Partiye geçtik. İnadına demokrasi diyoruz. İnadına özgürlük, inadına sevgi barış için AK Parti diyoruz. Hiç bir güç halkın üstünde değildir. Yolumuz barış, sevgi ve kardeşlik yolu. Birileri istese de istemese de demokrasi yolunda taviz vermeyeceğiz. Yolumuz Adnan Menderes'lerin, Celal Bayar'ların, Fatih Rüştü Zorlu'ların , Hasan Polatkan'ların ve Turgut Özal'ların yolu. Yolumuz milletine hizmet etme sevdalısı Milletin Adamları yoludur. Bu yolu günüz siyasi partisi AK Parti'dir. Lideri de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Demokrasiden dönüş ve taviz yok. Aydınlık yarınlar için durmak yok yolumuza devam" diye konuştu.

Nalcı, beldelerinde geçen turizm yolu için İller Bankası ve ilgili bakanlıktan toplam 3 trilyon 685 milyar kaynak aktarıldığını söyledi. DP'den AK Partiye geçen Birsen Nalcı'yı da ilk tebrik eden belediye başkanı eşi Hüseyin Nalcı oldu. Parti yöneticileri, kadınlarımız baş tacımızdır diyerek köylü AK Partiye geçen beldeli kadınlara parti rozetlerini yöresel yazmalara taktı.

Kaynak: CHA