Kbü'de 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' Konulu Panel Düzenlendi

Kbü'de 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' Konulu Panel Düzenlendi

Kbü'de 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' Konulu Panel Düzenlendi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kutlu Doğum haftası çerçevesinde Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda İlahiyat Fakültesi tarafından 'Hz.

Kutlu Doğum haftası çerçevesinde Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda İlahiyat Fakültesi tarafından 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' konulu panel düzenlendi.

KBÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Panelde açılış konuşmasını gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit "Allah'ın Resulü'nü sadece bir hafta ile sınırlamak değil yılın tamamına hatta bir ömre yaymak gerekir. O yüzden Allah'ın Resulü ve onun örnek hayatı anlatılmakla kalmayıp aynı zamanda da yaşanmalıdır. Biz inanıyoruz ki; Allah onurlu bir varlık olarak insanı yaratmıştır ve insan yaratılırken bütün varlıklara üstün kılınmıştır" diyerek insan ve insan onuru hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

İnsanın yaratılırken artı değerli olarak yaratıldığını vurgulayan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Alaattin Gültekin ise, "Onur, insanın yaratılışından kaynaklanır. İnançlarımız bizleri var eden temel olgulardır. İnsanın kendini rahatça ifade edebilmesi için hür olması gerekir. Bu yüzden İslamiyet bir hürriyet dinidir" diyerek, islam felsefesinde insan onuru çerçevesinde inanç ve inanç hürriyeti konularına değindi.

İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Tezcan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yiğitoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Selim Yılmaz'da değişik örneklerle panelistleri bilgilendirdi.

(YE-

04.05.2013 12: 23: 51

TSI

NNNN - KARABÜK

Kbü'de 'Hz. Peygamber ve İnsan Onuru' Konulu Panel Düzenlendi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title