Jandarmadan Kum ve Çakıl Ocakları Denetimi

Jandarmadan Kum ve Çakıl Ocakları Denetimi

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde, ruhsatlı ve kaçak olarak işletilen kum ve çakıl ocaklarında maden kanununa aykırı davranan 35 kişi ve irsaliyesiz nakliye yapan 26 kamyon sürücüsü hakkında yasal işlem yapıldığı...

Jandarmadan Kum ve Çakıl Ocakları Denetimi

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan denetimlerde, ruhsatlı ve kaçak olarak işletilen kum ve çakıl ocaklarında maden kanununa aykırı davranan 35 kişi ve irsaliyesiz nakliye yapan 26 kamyon sürücüsü hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Çevre Koruma Tim Komutanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 1 Ocak'tan itibaren Ceyhan ve Seyhan nehirleri kıyılarında faaliyet gösteren kum ve çakıl ocaklarına yönelik denetim yapıldı.

Denetimler sonucunda, 1'i ruhsatlı, 12'si ruhsatsız olarak faaliyet gösteren toplam 13 kum ve çakıl ocağı ile bölgede kaçak olarak kum-çakıl çıkarttığı tespit edilen 35 kişi hakkında toplam 132 kez "maden kanununa muhalefet" suçundan işlem yapıldı.

Çalışmalarda, ayrıca sevk irsaliyesiz kum-çakıl nakliyesi yapan 26 kamyon sürücüsü hakkında yasal işlem yapılarak toplam 481 bin 258 lira idari para cezası uygulandı.

Denetimlerin, bundan sonra da süreceği kaydedildi.

Muhabir: Ali Güreli

Yayıncı: Tevfik Işık - ADANA