Haberler

Terör Saldırılarına Tepkiler

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının organizasyonuyla, Beşiktaş'taki terör saldırısı Şehitler Tepesi'nde protesto edildi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının organizasyonuyla, Beşiktaş'taki terör saldırısı Şehitler Tepesi'nde protesto edildi.

Beşiktaş Bezmialem Valide Sultan Camisi'nin önünde toplanan ve aralarında TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, AK Parti milletvekilleri ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin de bulunduğu partililer, saldırının gerçekleştirildiği Şehitler Tepesi'ne yürüdü.

Yürüyüş sırasında "Kahrolsun PKK", "Polise uzanan eller kırılsın" ve "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atıldı, tekbir getirildi.

Daha sonra Şehitler Tepesi'nde saldırının gerçekleştirildiği alana karanfil bırakılarak dua edildi.

TBMM Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, burada yaptığı konuşmada, İstanbul milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda teröre lanet okuduklarını söyledi.

Bahçekapılı, "Acımız büyük, içimiz yanıyor, içimiz ağlıyor ama ruhumuz çok dik. Bu terörü lanetliyoruz. 15 Temmuz gecesi gibi aynı ruh, aynı heyecan, aynı bilinçle sağduyu içinde birlikte olacağımızı buradan haykırıyoruz." diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise bir hafta önce Şehitler Tepesi'nde 44 şehit verildiğini, dün de Kayseri'de terör saldırısıyla yüreklere acı düştüğünü ifade etti.

Bütün İstanbulluların bir hafta içinde Şehitler Tepesi'ne adeta aktığını belirten Temurci, bugün İstanbul'da 15 Temmuz'u tekrar yaşadıklarını aktardı. 15 Temmuz'un bitmediğini ve devam ettiğini vurgulayan Temurci, şöyle konuştu:

"15 Temmuz'da bu milleti tankla, tüfekle, kurşunla durdurmaya çalışanlar ... Bu milletin iman dolu göğsü, o kurşunu Allah'ın izniyle önledi. Darbeyle ülkeyi bölmeye çalışanlar bunu başaramadı. Terörle, işbirlikçileriyle, emperyalist güçlerle milleti dize getirmeye çalışıyorlar. Buradan hep birlikte, haykırıyoruz: Bu millet, sağduyuya hakim bir millettir. Bu millet istikrarına sahip çıkacak. Bu millet, 14 yıldır yapılanların çok daha iyi yapılmasının yolunu açacak. Onun için bu günler bizim, birlik ve beraberlik günlerimizdir."

Temurci, terörle bu ülkeye bir şeyler yapmaya çalışanların dönüp 15 Temmuz'a bakmaları gerektiğini dile getirdi.

Milletin 15 Temmuz'daki gibi hatta daha güçlü şekilde ayakta olduğuna dikkati çeken Temurci, şöyle devam etti:

"Onun için siyasi görüşü her ne olursa olsun, bugün birlik ve beraberlik günüdür. Bugün, 15 Temmuz'u, o geceyi tekrar yaşama günümüzdür. Önümüzdeki süreçte, buradan o teröristlere ve onların ağababalarına hep birlikte sesleniyoruz ve diyoruz ki, 'Yere dökülen, bu vatan toprağına düşen her şehidimizin her bir damla kanının hesabı mutlaka ve mutlaka sorulacak ve kendilerine fatura edilecektir.' Aslında Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bu millet milli seferberliği başlatmıştır."

"Yere düşen her kardeşimiz gönlümüzdedir"

Temurci, milli seferberliğin, Türkiye üzerinde oynanan oyunları görmek, anlamak ve ayağa kalkmak olduğunu söyledi.

Milletin müsterih olması gerektiğini belirten Temurci, şunları kaydetti:

"Her birimiz şehitlerimize üzülürüz. İçimiz, yanar. Kan ağlıyoruz. Bizim vatan, bayrak, devlet sevgimiz ve milletimize olan saygımız, kutsallarımız, bizim acılarımızdan çok daha büyüktür. Ancak ve ancak şehitlerimizin olduğunu görünce, şehadet noktasında cesaretimiz ve motivasyonumuz artar. O alçaklara buradan sesleniyoruz. Yere düşen, toprağa düşen her kardeşimiz, gönlümüzdedir. ve bizler de buradan ant içiyoruz ve diyoruz ki 'Yemin olsun ki biz şehadetten korkan insanlar değiliz. Bu millet, şehadeti arzular ama onların gideceği hiçbir yer yok.' Lanet okuyoruz. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Bugün sağduyu günüdür. Bu mesele 79 milyonun meselesidir. Onun için Şehitler Tepesi hepimizindir, Türkiye hepimizindir. Değerlerimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkalım. Her yerde, bu bayrağı ve bu vatanı savunalım."

Protestoya, AK Parti İstanbul milletvekilleri Burhan Kuzu, Ekrem Erdem, Ravza Kavakcı Kan, Markar Eseyan, Nureddin Nebati, Hasan Turan, Şirin Ünal, Fatma Benli, Ahmet Hamdi Çamlı ve Serap Yaşar ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Ayşe Nur Bahçekapılı Beşiktaş İstanbul AK Parti Politika Güncel Haberler

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde 'Ölürüm Türkiyem' dinletildi

Sahilde terör halayı çeken gruba polis minibüsünde "Ölürüm Türkiyem" dinletildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Bakmadan Geçme

EGM ATAMA SONUÇLARI 2024 ll EGM atama sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM atama sonuçları açıklandı mı? 24 TEMMUZ TRAFİK DURUMU | İstanbul'da trafik var mı? Karayolları yol durumunu nasıl öğrenebilirim? Esenyurt'ta zincirleme trafik kazası! Kazada yaralanan oldu mu? Trafik durdu mu, ne oldu? 24 TEMMUZ HAVA DURUMU || Bugün hava nasıl? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer illerde hava nasıl olacak? #127777 BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 24 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHİ! Emekli Sandığı emekli maaşı zam farkları ne zaman yatacak? Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı? Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

title