Son dakika haber | IKBY'de terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton patlayıcı ele geçirildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber | IKBY'de terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton patlayıcı ele geçirildi

İhlas Haber Ajansı - Abdulkadir Hacıoğlu - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika gündem haberine göre - IKBY'de terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton patlayıcı ele geçirildi Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Terörle Mücadele Birimi, terör örgütü PKK'nın IKBY'ye karşı planını engellediğini ve çok sayıda cephane ile patlayıcının ele geçirildiğini açıklarken, 1 ton...

- Ikby'de terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton patlayıcı ele geçirildi

ERBİL - Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Terörle Mücadele Birimi, terör örgütü PKK'nın Ikby'ye karşı planını engellediğini ve çok sayıda cephane ile patlayıcının ele geçirildiğini açıklarken, 1 ton patlayıcının ele geçirildiği belirtildi.

Terör örgütü PKK'ya Irak'ta büyük darbe vuruldu. Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Terörle Mücadele Birimi tarafından yapılan açıklamada, PKK'nın Ikby'ye karşı planının engellediği ve çok sayıda cephane ile patlayıcının ele geçirildiği aktarıldı.

Açıklamada, IKBY Güvenlik Konseyi'nin vatandaşların can güvenliğini sağlamak için gösterdiği çabalar sonucu 17 Nisan tarihinde Duhok ili sınırı içerisinde terör örgütü PKK'ya ait 1 ton PETN patlayıcı, 10 Konkurs tanksavar füzesi, 23 saldırı dron motoru, bin 200 gaz maskesi ve 375 Kalaşnikof yedek parçasının ele geçirildiği duyuruldu.

Açıklamada, sanık Yunus Ahmet'in patlayıcı ve silahları Rudi Hüseyin adlı PKK'lı bir terörist aracılığıyla elde ettiği belirtilerek, IKBY'de eylem gerçekleştirmek için terör örgütü PKK'ya teslim edeceğini itiraf ettiği aktarıldı.

İhlas Haber Ajansı / Abdulkadir Hacıoğlu - Güncel

Darbe Terör IKBY PKK Güncel Haberler Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title