Haberler

İhracat Haftası Etkinlikleri GAİB'te Başladı

Abone Ol

Türkiye İhracat Haftası Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinde bir dizi seminerle kutlanmaya başladı.

Türkiye'nin gelişmesi ve büyümesi için ihracatın önemli rol oynadığını ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Gaziantep'te ihracat kültürünün geliştiğini ve dünya da yaşanan bir çok olumsuzluklar ve küresel krize rağmen bölge ihracatının giderek arttığını ifade etti.

Türkiye İhracat Haftası etkinlikleri kapsamında Ekonomi Bakanlığı, TİM ve GAİB işbirliğiyle gerçekleştirilen seminerlerde ihracatçıya sağlanan devlet destekleri ve teşvikler ile Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Bu yıl ilki kutlanan ve geleneksel olarak her yıl kutlanacak olan ihracat haftasının ihracatçıların birçok konuda bilgilendirileceğini açıklayan GÜİB Koordinatör Başkan Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için ihracatın arttırılması yönündeki bütün çalışmaları desteklediklerini ifade etti. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Uzmanı İsmail Bozdemir İhracata Yönelik Devlet Destekler konusunu, TİM A.Ş uzmanı Mert Yavuz Türk Ticaret Merkezleri Türk Eximbank –Gaziantep Şubesi Md. Yrd. Murat Daşkıran Eximbank İhracatın Finansmanı Eski Gümrük Başmüfettişi Yücel Karadiş ise Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü konularında katılımcıları aydınlattı. Seminerlere GAİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de katılarak konuşmacıları ilgiyle takip ettiler.

İHRACATIN ARTIŞI ÜLKE KALKINMASINI HIZLANDIRIR

GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ihracatçıların gerek uygulamalar gerekse mevzuat alanında ki değişiklikler ve yenilikleri de yakından takip edebilmeleri için GAİB'İn üyelerini sürekli bilgilendirdiğini, ihracatçıların ihtiyaç duydukları yetişmiş ara eleman konusunda da önemli adımlar atıldığını, çalışanların bilinçlendirilmesi ve gündemi yakından takip edebilmeleri için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Türkiye İhracat Haftasının farklı etkinliklerle kutlanmaya devam edeceğini de sözlerine ekleyen GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz gerek UR-GE gerekse diğer devlet desteklerinin ülkenin tanıtımı yanında yeni pazarlar bulunmasında önemli roller oynadığını GAİB bünyesinde faaliyet gösteren ihracatçı birliklerinden bir çok kafilenin dünyanın bir çok ülkesinde çalışmalar yürüterek mevcut pazarların korunması ve geliştirilmesi, yeni pazarların bulunması ve gelişen teknolojiyle ihracatın kolaylaştırılması yönünde yoğun çalışmalar yürütüldüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Ekonomi Bakanlığı Gaziantep Türkiye Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne? Selahattin Demirtaş beraat edildi mi SON DAKİKA 2023! Selahattin Demirtaş davası ne oldu, karar çıktı mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 7 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 7 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 7 Aralık Perşembe burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Galatasaray Şampiyonlar Ligi gruptan nasıl çıkar, oran, ihtimal kaç? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde nasıl tur atlar? KOPENHAG GALATASARAY MAÇI NE ZAMAN? Kopenhag vs Galatasaray saat kaçta, hangi kanalda, CANLI, şifresiz izleme linki! KYK BURS-KREDİ NE ZAMAN YATACAK T.C. YE GÖRE 2023? İlk defa KYK bursu alanlar ne zaman alacak 2023?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title