Enflasyon

Enflasyon, mal ve hizmet fiyatlarının genel seviyesinin artıran ve dolayısıyla alım gücünü düşüren orana denir. Merkez bankaları, ekonomiyi sorunsuz bir şekilde çalışır halde tutmak için enflasyonu sınırlamaya ve deflasyona son vermeye çalışırlar. Enflasyon sonucunda bir birim paranın satın alma gücü düşer. Enflasyon sadece belli bir malın veya hizmetin fiyatının tek başına artması değil, fiyatların genel düzeyinin sürekli bir artış göstermesidir.

ENFLASYON HABERLERİ

Enflasyon - 10.06.2021
ABD'de enflasyon 13 yılın ardından ilk defa yüzde 5'e çıktı
ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), mayısta aylık yüzde 0,6 ve yıllık yüzde 5 artarak beklentileri geride bıraktı.
Enflasyon - 10.06.2021
ECB, faiz ve varlık alım miktarını sabit tuttu
Açıklamada, ECB'nin, enflasyon görünümü yüzde 2'ye yaklaşıncaya kadar faiz oranlarını mevcut veya daha düşük seviyelerde tutmayı planladığı belirtildi.
Enflasyon - 10.06.2021
Avrupa borsaları, İngiltere hariç düşüşle açıldı
Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin iyimserliğe karşın, enflasyon endişeleri ve buna bağlı olarak para politikalarına ilişkin belirsizliklerin ise piyasalar üzerinde baskı unsuru olduğunu kaydetti.
Enflasyon - 10.06.2021
Asya borsaları, Hong Kong hariç yükseldi
Analistler, yeni tip koronavirüs salgını sonrası ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin iyimserliğe karşın, enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerin gündemin odağındaki yerini koruduğunu söyledi.
Enflasyon - 10.06.2021
ESİAD Üyeleri ekonomide son durumu konuştu
Güldağ: "Dünyada enflasyon genel bir durum" Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ise yaptığı konuşmada Dünya ekonomisinin seyri konusunda bir panorama sundu.
Enflasyon - 10.06.2021
Petrol ve altın fiyatları geriledi
Altın fiyatları da, ABD enflasyon verisi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası toplantısı öncesinde hafif geriledi ve ons altın 1,890 doların altına indi.
Enflasyon - 10.06.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yatay başladı
Analistler, küresel pay piyasalarında bugün ABD'de açıklanacak enflasyon verisi ile Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı öncesi sınırlı da olsa iyimserliğin fiyatlandığını bildirdi.
Enflasyon - 10.06.2021
BIST100 yüzde 0.28 artışla başladı, dolar 8.57 lirada
ABD enflasyon verisi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası toplantısına odaklanan küresel piyasalarda, başlıca para birimleri karşısında bu yılın en düşük düzeylerinde işlem gören dolar, iç piyasada da yeni güne 8.
Enflasyon - 09.06.2021
New York borsası düşüşle kapandı
Analistler, devam eden enflasyon endişeleri nedeniyle pay piyasalarında karışık/satıcılı bir seyir izlendiğini belirterek, yarın ABD'de açıklanacak enflasyon verisinin yatırımcı kararları üzerinde etkili olacağını kaydetti.
Enflasyon - 09.06.2021
Son dakika haberi | TFF, transfer dönemlerinin bitiş tarihini 1 hafta uzattı
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından bugün gerçekleştirilen toplantıda Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı ile transfer dönemlerine ilişkin değişikliklerin yapılması kararlaştırıldı. Alınan kararlar şu şekilde: "1. Covid-19 Pandemisi etkisi göz önüne alınarak; gişe ve ürün satış gelirleri gibi gelirlerde, 2018-2019 sezonu verileri enflasyon ile uyarlanarak bugüne getirilecektir.
Enflasyon - 09.06.2021
TFF; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı ile transfer dönemi tarihlerinde değişikliğe gitti
TFF'den yapılan açıklamaya göre, yönetim kurulu şu kararları aldı: "1- Kovid-19 pandemisi etkisi göz önüne alınarak; gişe ve ürün satış gelirleri gibi gelirlerde, 2018-2019 sezonu verileri enflasyon ile uyarlanarak bugüne getirilecektir.
Enflasyon - 09.06.2021
TFF transfer dönemlerini birer hafta uzattı
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından bugün bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı ile transfer dönemlerine ilişkin şu kararlar alındı: "1. Covid-19 Pandemisi etkisi göz önüne alınarak; gişe ve ürün satış gelirleri gibi gelirlerde, 2018-2019 sezonu verileri enflasyon ile uyarlanarak bugüne getirilecektir.
Enflasyon - 09.06.2021
Avrupa borsaları günü karışık seyirle kapattı
Avrupa borsaları, ABD'de açıklanacak enflasyon verilerine ilişkin beklentilerin etkisiyle günü karışık seyirle tamamladı.
Enflasyon - 09.06.2021
Son dakika haber | BIST100 yüzde 0.11 yükseldi, dolar 8.59 lirada
Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,445 ve 1,453 puan arasında dalgalandığı Çarşamba gününü, yüzde 0.11 artışla 1,449.17 puanda tamamladı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.08 ekside, BIST Mali Endeks yüzde 0.26 ve BIST Hizmetler Endeksi yüzde 0.21 artıdaydı ABD enflasyon verisi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası kararının açıklanacağı günün öncesinde, küresel piyasalarda başlıca para birimleri karşısında hafif yükselen dolar, iç piyasada da gün boyu 8.
Enflasyon - 09.06.2021
Gümüş yükseldi, altın ve petrol yatay
ABD'de yarın açıklanacak enflasyon verisi öncesi, dolar endeksinin 90 düzeyinin de altına düşerek 89.96'ya inmesinin etkisiyle yükselen gümüş fiyatı 28 doları da gördü.
Enflasyon - 09.06.2021
Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı
Benli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüzdeki süreçte fon büyüklüğünü ve katılımcı sayılarını çok daha yukarılara çekmek için çalışacağız. Faize duyarlı vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile sistemde birikim yapmaları amacıyla yapılan düzenleme çalışmaları sonrasında BES ve OKS'de sunulan faiz içermeyen fon büyüklüğü giderek artmaktadır. Katılım özel emeklilik fonlarının sektördeki tüm fonlar içindeki ağırlığı yüzde 20'ye yükselmiştir. OKS'de ise bu oran yüzde 62 seviyesindedir. BES ve OKS'nin yüksek getiri sunma kapasiteleri de fon büyüklüklerinin ve katılımcı sayılarının artmasında kilit rol oynuyor. Bu noktada BES ve OKS'de sunulan fonların ortalama getirilerinin enflasyonun üzerinde gerçekleştiğini vurgulamak gerekir.
Enflasyon - 09.06.2021
Salgın etkisiyle Türkiye'de e-ticaret harcamaları yüzde 45 arttı
E-ticaret'e artık lokomotif sektör denilebileceğinin altını çizen Göl, şu değerlendirmelerde bulundu: "İşletmeler artık mekan ve ölçek bağımsız hale geldikleri ve bu nedenle satış yapabildikleri için piyasadaki rekabeti artırıyorlar. Artan rekabet fiyatları düşürüyor ve aslında enflasyonun azalmasına yol açıyor.
Enflasyon - 09.06.2021
KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler Avrupa'da yatay, Asya'da ekside
Çin Ulusal İstatistik Bürosu'nun enflasyonun yükseldiğini gösteren verileri açıklamasının ardından Asya - Pasifik bölgesindeki endeksler ise genel olarak eksiye geçti.
Enflasyon - 09.06.2021
Avrupa borsaları, İngiltere hariç yükselişle açıldı
Analistler, makroekonomik veriler ve büyümeye ilişkin tahminlerde yapılan yukarı yönlü revizyonların piyasalardaki iyimserliğin sürmesini sağladığını belirterek, enflasyon endişeleri ve buna bağlı olarak para politikalarına ilişkin belirsizliklerin ise baskı unsuru olduğunu kaydetti.
Enflasyon - 09.06.2021
Asya borsaları karışık seyretti
Analistler, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerle küresel pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiğini bildirdi.
Enflasyon - 09.06.2021
Rusya'da 2021 Yılı Mayıs Ayı Enflasyon Gerçekleşmeleri
Rusya Federal İstatistik Servisi tarafından açıklanan geçici verilere göre; Rusya Federasyonu'nda 2021 yılının Mayıs ayında tüketici enflasyonu aylık %0, 74 ve yıllık %6, 02 seviyelerinde gerçekleşmiştir.
Enflasyon - 09.06.2021
BIST100 yüzde 0.16 artışla başladı, dolar 8.60 lirada
ABD enflasyon verisi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası kararının açıklanacağı günün öncesinde, küresel piyasalarda başlıca para birimleri karşısında hafif yükselen dolar, iç piyasada yeni güne de 8.
Enflasyon - 09.06.2021
Küresel ekonomide temkinli iyimserlik
Enflasyon beklentisi 2021'de gelişen ülke ekonomilerinin bölgesel daralma beklentileri içinde en büyük yarayı Avrupa Birliği ülkelerinin alması bekleniyor.
Enflasyon - 09.06.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
Altın fiyatları, piyasalar ABD TÜFE verisi ve ECB para politikası toplantısına odaklanırken yatay işlem görüyor. Analistlere göre, yatırımcıların daha çok enflasyona karşı güvenli liman olarak gördüğü altın fiyatları, ABD'de Perşembe günü açıklanacak TÜFE verilerine göre yön bulacak.
Enflasyon - 09.06.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yatay başladı
Analistler, enflasyon endişelerine karşın ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin iyimserliğin devam etmesi ile pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiğini belirtti.
Enflasyon - 09.06.2021
Son dakika haberleri... Küresel piyasalar karışık seyrediyor
Son dakika ekonomi haberine göre Küresel piyasalarda devam eden enflasyon endişelerine karşın ekonomilerdeki toparlanmaya ilişkin iyimserliğin devam etmesi ile karışık bir seyir izleniyor.
Enflasyon - 09.06.2021
Dolar 8.60, euro 10.48, sterlin 12.19 lirada
ABD enflasyon verisi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası kararının açıklanacağı günün öncesinde, küresel piyasalarda başlıca para birimleri karşısında hafif yükselen dolar, iç piyasada yeni güne de 8.60 lira düzeyinde başladı.
Enflasyon - 08.06.2021
Petrol ve altın fiyatları yatay
ABD'de Perşembe günü açıklanacak tüketici fiyatları endeksine odaklanan piyasalarda altın fiyatları da 1,890 - 1,900 dolar ağalığında yatay işlem görüyor.  Analistlere göre, yatırımcıların daha çok enflasyona karşı güvenli liman olarak gördüğü altın fiyatları, ABD'deki TÜFE verilerine göre yön bulacak.
Enflasyon - 08.06.2021
New York borsası karışık seyirle açıldı
Analistler, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerle küresel pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiğini ifade etti.
Enflasyon - 08.06.2021
ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın: "Erken seçim söylemi ülke gündeminden çıkmalı"
Türkiye'nin bu süreçte hem sağlık alanında hem de ekonomi tarafında saygı duyulacak politikalara imza attığını belirten Aydın, şunları kaydetti: "İş insanları olarak mevcudu koruyabilmek adına ciddi mücadeleler verdik. Devletimiz de sağ olsun hibeler, destekler, muafiyetler, ötelemeler ile her bir alanda bizlerin yanında oldu. Aşının yaygınlaşması, salgının hafiflemesi ve normalleşme adımları ile ekonomik olarak potansiyelimizi tekrar ortaya koymaya başladık. İlk çeyrek büyüme rakamları da küresel ölçekte ülkemizin neleri ortaya koyabileceğinin işaretini vermiş oldu. Elbette çift hanelerdeki faiz ve enflasyonla ciddi şekilde mücadele etmemiz gerekiyor.
Enflasyon - 08.06.2021
Dolar/TL 8,61 seviyelerinden işlem görüyor
Analistler, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerin dolar endeksini desteklediğini, ancak bu etkinin sınırlı kaldığını söyledi.
Enflasyon - 08.06.2021
Son dakika haber! Avrupa borsaları, Almanya hariç yükselişle açıldı
Analistler, yeni tip koronavirüs salgını sonrası ekonomilerdeki toparlanma ve oynaklığı yükselen emtia fiyatlarının enflasyon endişelerinin devam etmesine neden olduğunu ifade etti.
Enflasyon - 08.06.2021
Asya borsaları satıcılı seyretti
Analistler, asgari vergi konusundaki gelişmelerin, Çinli teknoloji devi şirket hisseleri üzerinde baskıya neden olduğunu belirterek, enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerin de sürdüğünü ifade etti.
Enflasyon - 08.06.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yatay başladı
Analistler, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerle küresel pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enflasyon Haberleri | Enflasyon Haber - Haberler - Sayfa 2 - Enflasyon haberleri, son dakika enflasyon haber ve gelişmeleri burada. BIST100 yüzde 0.31 artışla başladı, dolar 8.37 lirada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 17:27:35. #1.16#

title