ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ HABERLERİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haber, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 09.01.2018
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yararına Sergi
SANATÇI Süreyya Acar ile çocukların birlikte yarattığı eserlerin yer aldığı "Biz Canavarların Hikayesi" sergisinden elde edilecek gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)'ne bağışlanacak.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 08.01.2018
Aydın Boysan, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile görevinden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın çelenk gönderdiği törene, katılanların bağış yapması için Otizm Derneği, Türk Eğitim Derneği, Lösemili Çocuklar Vakfı, Çağdaş Eğitim Vakfı, Eğitim Vakfı, TEMA, Türk Eğitim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de stant kurdu.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 04.01.2018
Eskişehir'de 'Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi' Açıldı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski genel başkanı olan ve 13 Aralık 2009 tarihinde 73 yaşındayken vefat eden Prof.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 04.01.2018
Dha Yurt Bülteni-18
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski genel başkanı olan ve 13 Aralık 2009 tarihinde 73 yaşındayken vefat eden Prof.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 04.01.2018
Eskişehir'de 'Türkan Saylan Erken Çocukluk Eğitim Merkezi' Açıldı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski genel başkanı olan ve 13 Aralık 2009 tarihinde 73 yaşındayken vefat eden Prof.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 02.01.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü Dökümü ------------------------------- Ali Erçelebi Camisi Cami avlusu Bekleyen polisler Hastane Bebeğin muayene edilmesi Bebeğin kuvözde ambulansla taşınması ambulansın gidişi Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Mücahit YOLCU-Mustafa KANLI / GAZİANTEP, GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ===================================================== 10)MARMARİS'TE 'TARİKAT YURTLARI KAPATILSIN' EYLEMİ   MARMARİS'te çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği eylemde, cemaat ile tarikat yurtlarının kapatılması istendi. Veli-Öğrenci Derneği (Veli-Der) koordinesinde, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Haziran Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Kıyılarını Koruma Grubu ve CHP Marmaris İlçe Teşkilatı temsilcileri bir süre sessizce bekledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 01.01.2018
Marmaris'te 'Tarikat Yurtları Kapatılsın' Eylemi
Veli-Öğrenci Derneği (Veli-Der) koordinesinde, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Haziran Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Kıyılarını Koruma Grubu ve CHP Marmaris İlçe Teşkilatı temsilcileri bir süre sessizce bekledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 01.01.2018
Dha Yurt Bülteni-15
Veli-Öğrenci Derneği (Veli-Der) koordinesinde, Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği, Birleşik Haziran Grubu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Marmaris Kent Konseyi, Marmaris Kıyılarını Koruma Grubu ve CHP Manmaris İlçe Teşkilatı temsilcileri bir süre sessizce bekledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 30.12.2017
Arzu'nun Mutluluk Reçeteleri
Celâl Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı, Türk Toraks Derneği'nin eski başkanı, Dünya Sağlık Örgütü'nün en önemli kuruluşlarından biri olan "Global Alliance against Respiratory Diseases (GARD)" Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türkiye GARD'ın Yürütme Kurulu Başkanı ve Avrupa Solunum Derneği (ERS)'nin Türkiye Delegesi Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, çocukluğundan beri severek yaptığı yemekleri "Arzu'nun Mutluluk Reçeteleri" kitabında bir araya getirdi. Yakın Kitabevi'nde tanıtım ve imza günü düzenleyen Yorgancıoğlu, kitabının gelirini ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladığını açıkladı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 27.12.2017
Yazar Gonca Mine Çelik Çocuklarla Buluştu
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çanakkale Şubesi bünyesinde çalışmalarına devam eden Çocuk Kulübü üyelerinin de katıldığı buluşmanın devamında çocukların kendi şiirlerini yazdıkları ve resimledikleri atölye süreci gerçekleştirildi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 16.12.2017
Sokak Hayvanları İçin Noel Pazarı
MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Marmaris Hayvanları Koruma Derneği (MAHAYKO) üyeleri, yerleşik yaşayan yabancılarla birlikte sokak hayvanlarını korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Noel pazarı kurdu. MAHAYKO koordinesinde ilçede yerleşik yaşayan yabancılar, sokak hayvanlarını koruma ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Noel pazarı kurdu. İngiliz, Alman, İskoç, Rus ve İsveç uyruklu olan ve kentte yerleşik yaşayan yabancılarla birlikte 60 stant açılırken, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İlçe Esnaf Sanatkarlar Odası ve CHP'liler de destek verdi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 16.12.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Haber: Nevra UÇKAÇ - Kamera: Davut CAN / İZMİR, ======================================================= 5)SOKAK HAYVANLARI İÇİN NOEL PAZARI MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Marmaris Hayvanları Koruma Derneği (MAHAYKO) üyeleri, yerleşik yaşayan yabancılarla birlikte sokak hayvanlarını korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Noel pazarı kurdu. MAHAYKO koordinesinde ilçede yerleşik yaşayan yabancılar, sokak hayvanlarını koruma ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Noel pazarı kurdu. İngiliz, Alman, İskoç, Rus ve İsveç uyruklu olan ve kentte yerleşik yaşayan yabancılarla birlikte 60 stant açılırken, Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, İlçe Esnaf Sanatkarlar Odası ve CHP'liler de destek verdi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.12.2017
Altın Günü' Öğrenciye Burs Oldu
Altın günlerinde bir araya gelerek sarma, börek, mantı yiyip sohbet eden kadınlar, bu buluşmalarını daha anlamlı hale getirdi. Manisa'da emekli Güneş Aksoy ve gün arkadaşları toplanıp, ekonomik durumu kötü olan üniversiteli kızlar için bir adım attı. Yunusemre ilçesi Laleli Mahallesi'nde Güneş Aksoy'un evinde toplanan 10 kadın, hazırladıkları yemekleri yedi, ardından da burs parası topladı. Burs gününe önderlik eden Aksoy, şunları anlattı: "Daha farklı bir şey yapmayı istedik. Biz üniversite okuyan ama maddi durumu iyi olmayan öğrencilere katkı sağlamak istedik. Manisa'da hanımlar arasında gün yapmak çok yaygın. Biz bir önderlik yapalım istedik. Bunu gören kadınlar da sırf kendileri için değil, bir kız çocuğunu okutmak için bunu yapabilirler. Çok fazla bir şey değil, bir paket sigara parası. O çocuklara en azından bir cep harçlığı şeklinde yardım edilirse, çok iyi olur. Biz arkadaşlarımızla bunu devamlı yapacağız. Kadınlar da bundan sonra bu tür yardımları yaparlar." Özellikle kız çocuklarını düşündüklerini ve günden topladıkları parayı üniversiteli kızlara vereceklerini söyleyen Aksoy, "Çevremizde bildiğimiz zor durumdaki ailelerin çocuklarına ya da kız çocuklarının okumasını destekleyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği'ne vereceğiz.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.12.2017
Dha Yurt Bülteni-2
SAVCI: KURS YATILI OLMAMASINA RAĞMEN ÖĞRENCİLER YATILI KALDI Hazırlanan iddianamede, kaldıkları odanın soğuk olmasından dolayı öğrencilerin elektrikli ısıtıcı ile ısınmaya çalıştıkları belirtilirken, bilirkişi raporuna göre; Kuran kursu öğreticisi Faruk Işık'ın 1'inci derecede asli kusurlu, kursun elektrik tesisatını yapan firma ve ihtiyar heyetinin 2'nci derecede kusurlu, Kulp Müftülüğü'nün ise bir kusurunun olmadığı ifade edildi.  İddianamenin kabulünün ardından 6 sanığın tutuksuz yargılaması Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.  Görüntü Dökümü --------------------ARŞİV (1 ARALIK 2015) Olay yeri görüntüleri(Arşiv) Haber: Felat BOZARSLAN/DİYARBAKIR, -   ======================================================== 5)ALTIN GÜNÜ ÖĞRENCİYE BURS OLDU MANİSA'da bir araya gelen emekli 10 kadın, altın gününün formatını değiştirdi. Kadınlar altın gününde topladıkları 100 lirayı her ay bir kız üniversite öğrencisine vererek, takdir toplayan bir davranışa imza attı. Altın günlerinde bir araya gelerek sarma, börek, mantı yiyip sohbet eden kadınlar, bu buluşmalarını daha anlamlı hale getirdi. Manisa'da emekli Güneş Aksoy ve gün arkadaşları toplanıp, maddi durumu kötü olan üniversiteli kızlar için bir adım attı. Yunusemre ilçesi Laleli Mahallesi'nde Güneş Aksoy'un evinde toplanan 10 kadın, hazırladıkları yemekleri yedi, ardından da burs parası topladı.  Burs gününe önderlik eden Aksoy, "Biz daha farklı bir şey yapalım istedik. Biz üniversite okuyan ama maddi durumu iyi olmayan öğrencilere katkı sağlamak istedik. Manisa'da hanımlar arasında gün yapmak çok yaygın. Biz bir önderlik yapalım istedik. Bunu gören kadınlar da sırf kendileri için değil, bir tane kız çocuğunu okutmak için bunu yapabilirler. Çok fazla bir şey değil, bir paket sigara parası. O çocuklara en azından bir cep harçlığı şeklinde yardım edilirse, çok iyi olur. Biz arkadaşlarımızla bunu devamlı yapacağız. Kadınlar da bundan sonra bu tür yardımları yaparlar" diye konuştu.  HER AY 100 LİRA VERECEKLER Özellikle kız çocuklarını düşündüklerini ve günden topladıkları parayı üniversiteli kızlara vereceklerini söyleyen Aksoy, "Çevremizde bildiğimiz zor durumdaki ailelerin çocuklarına yada kız çocuklarının okumasını destekleyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği'ne vereceğiz.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 08.12.2017
Türkan Saylan Doğum Gününde Konserle Anıldı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşen konserle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı merhum Türkan Saylan'ın 82'nci doğum günü kutlandı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 08.12.2017
Dha Yurt Bülteni 5
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -İstiklal Marşı'nın okunması -Kura çekimi Kurada adı okununca ağlayan Seyhan Savaş'ın konuşması -Kurada adı okununca ağlayan Rabia Ulusoy'un konuşması HABER-KAMERA: BÜLENT DİKTEPE-KARABÜK- =================================================== Türkan Saylan doğum gününde Bodrum'da anıldı MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde gerçekleşen konserle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı merhum Türkan Saylan'ın 82.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 05.12.2017
Sivas'ta Stk'lardan 'Kadın Hakları Günü' Açıklaması
SİVAS'ta 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla, CHP Sivas Merkez İlçe Basın Sözcüsü Nilgün Korkmaz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Selma Kuşkuş, ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sivas Şube Başkanı Şükran Küçet basın toplantısı düzenledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 05.12.2017
Dha Yurt Bülteni-8
Aytekin KALENDER/RİZE, ===================================================== 9)SİVAS'TA STK'LARDAN 'KADIN HAKLARI GÜNÜ' AÇIKLAMASI SİVAS'ta 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla, CHP Sivas Merkez İlçe Basın Sözcüsü Nilgün Korkmaz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Selma Kuşkuş, ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sivas Şube Başkanı Şükran Küçet basın toplantısı düzenledi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 15.11.2017
Cezaevi Yapılmak İstenen Eski Hastane Binası İçin Eylem
GENİŞ KATILIMLI EYLEM Bugün hastane binası önünde geniş katılımlı eylem yapıldı. Eyleme, Ayvalık Belediye Başkanı CHP'li Rahmi Gençer, CHP, MHP, ÖDP, EMEK, HDP ve Vatan Partisi Ayvalık ilçe teşkilatı yöneticileri, Birleşik Haziran Hareketi, Ayvalık Kent Konseyi, Ayvalık Ticaret Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Anneler Derneği Turizm Tanıtma Derneği, Ayvalık Tabiat Platformu, Altınova Avcılar Kulübü, Ayvalık Mahalle Muhtarları Derneği, Ayvalık Gaziler Derneği, Altınova Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Altınova Sulama Birliği, Ayvada Sanat Merkezi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 15.11.2017
Dha Yurt Bülteni-11
GENİŞ KATILIMLI EYLEM Bugün hastane binası önünde geniş katılımlı eylem yapıldı. Eyleme, CHP'li Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP, MHP, ÖDP, EMEK, HDP ve Vatan Partisi Ayvalık İlçe Teşkilatı yöneticileri, Birleşik Haziran Hareketi, Ayvalık Kent Konseyi, Ayvalık Ticaret Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Anneler Derneği Turizm anıtma Derneği, Ayvalık Tabiat Platformu, Altınova Avcılar Kulübü, Ayvalık Mahalle Muhtarları Derneği, Ayvalık Gaziler Derneği, Altınova Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Altınova Sulama Birliği, Ayvada Sanat Merkezi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.11.2017
Samsun'da Ata'yı Anmada Gözyaşı
Saygı duruşu sırasında kentteki sokak ve caddelerde de adeta hayat durdu. Bu sırada bazı vatandaşlar duygulu anlar yaşadı. İstiklal Marşı'nın okunması ardından Vali Osman Kaymak şeref defterini imzaladı. Daha sonra tören sona erdi. Bu sırada Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi olan ve üzerlerinde Atatürk'ün resminin bulunduğu tişörtler giyen bir grup genç, aniden kalabalığın içinden öne çıkarak anıtın önüne geçti.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - 10.11.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Saygı duruşu sırasında kentteki sokak ve caddelerde de adeta hayat durdu. Bu sırada bazı vatandaşlar duygulu anlar yaşadı. İstiklal Marşı'nın okunması ardından Vali Osman Kaymak şeref defterini imzaladı. Daha sonra tören sona erdi. Bu sırada Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyesi olan ve üzerlerinde Atatürk'ün resminin bulunduğu tişörtler giyen bir grup genç, aniden kalabalığın içinden öne çıkarak anıtın önüne geçti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haberleri | Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Haber - Haberler - Sayfa 8 - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği haberleri, son dakika çağdaş yaşamı destekleme derneği haber ve gelişmeleri burada. Uğur Mumcu Bodrum'da Anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 07:02:20. #1.14#

title