Bediüzzaman'ın Hayatı "Motion Capture" ile Beyaz Perdede
Advertisement

Bediüzzaman'ın Hayatı "Motion Capture" ile Beyaz Perdede

Bediüzzaman'ın Hayatı 'Motion Capture' ile Beyaz Perdede
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

"Allah'ın Sadık Kulu-Barla" adlı Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan film, "motion capture" tekniğiyle beyaz perdeye yansıtılıyor.

"Allah'ın Sadık Kulu-Barla" adlı Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan film, "motion capture" tekniğiyle beyaz perdeye yansıtılıyor.

Ser Film Eskişehir Temsilcisi Adem Özer, Kanatlı Alışveriş Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, filmin yoğun ilgi gördüğünü, ilk üç gün için satılan biletlerde salonların yüzde 80 doluluk oranına ulaştığını kaydetti.

Eskişehir'de 3 hafta boyunca vizyonda kalacak filmin Eskişehir'de yaklaşık 50 bin, Türkiye genelinde ise 5 milyon civarında kişi tarafından izleneceğini tahmin ettiklerini ifade eden Özer, şöyle konuştu:

"Said Nursi'nin çileli hayatının en zorlu dönemlerinden biri olan 1927 ile 1934'lü yıllarda Isparta'nın Barla ilçesinde geçen hayatının bir kısmı ele alınıyor. Burada 'Barla Fedakarlarının' devrin sert esen rüzgarlarına karşı onurlu duruşları animasyon diliyle anlatılıyor. Özellikle de, o günlerin hanım kahramanlarının da, bu harekete katkıları yaşanmış hadiselerden hareketle anlatılıyor. Risale-i Nur'ların, halk vicdanında karşılık bulması. İnancın ve azmin yokluklar içinde bile nasıl destansı aksiyonlar ortaya koyabilmesinin hikayesidir. Film, ömrü mahkemelerde, sürgünlerle ve hapishanelerde geçmiş bir aksiyon insanının kendisine selam verenlerin bile yakalanıp sorgulandığı bir dönemde geniş halk kitlelerini 'Risale-i Nur' kitaplarını yazmak ve çoğaltmak için nasıl harekete geçirdiğini anlatıyor. Film, hayatında çok defa zehirlenmeye maruz kalan 'Allah'ın Sadık Kulu' üstat Bediüzzaman Said Nursi'ye reva görülen zulümleri ve arka plandakilerin entrikalarını gösterecek. Tarihin nasıl bir tekerrürler devri içinde olduğunu anlatmakta."

Yapımcılığını Fatih Gök'ün, yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı "Allah'ın Sadık Kulu-Barla" animasyon filmi, Ser Film yapımıyla 4 Kasım'da Türkiye sinemalarında, aralık ayında da dünya sinemalarında gösterileceği bildirildi.

- ESKİŞEHİR

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title