Bakan Yılmaz: "Ülkeyi Istikrarlı Hükümetlerle Yöneteceğiz.

Bakan Yılmaz: "Ülkeyi Istikrarlı Hükümetlerle Yöneteceğiz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ülkeyi istikrarlı hükümetlerle yöneteceğiz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ülkeyi istikrarlı hükümetlerle yöneteceğiz. Ülkenin kaynakları boş yere harcanmayacak. Yine bu sistem ülkeye uzlaşma iklimini getirecek. Şimdi bu sistem en muhalif gördüklerini bile, en farklı kutuplarda olduklarını sananları bile bir araya getirecek." dedi.

Yılmaz, Zara ilçe meydanında vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, 16 Nisan'da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne 'evet' oylarıyla destekte bulunanlara teşekkür etti.

Türkiye'nin sıkıntılı dönemlerden geçtiğini belirten Yılmaz, parlamenter rejimin darbelerle anıldığını ifade etti. Türkiye'nin kuruluşundan bu yana istikrarsız hükümetlerle yönetildiğini dile getiren Yılmaz, "Bundan sonra siz 'bu sistemden vazgeçtik, değiştiriyoruz, artık istikrarlı hükümetlerle yönetilmek istiyoruz' dediniz ve 16 Nisan'da büyük bir destekle yeni bir sistem getirdiniz. Türkiye'ye uzlaşma sistemini getirdiniz." diye konuştu.

"80 milyonu kucaklamak lazım"

Bu halk oylamasında 'evet' çıkmasının halk oylamasında 'hayır' diyenlere bile hayrının dokunacağına dikkati çeken Bakan İsmet Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ülkeyi istikrarlı hükümetlerle yöneteceğiz. Ülkenin kaynakları boş yere harcanmayacak. Yine bu sistem ülkeye uzlaşma iklimini getirecek. Şimdi bu sistem en muhalif gördüklerini bile, en farklı kutuplarda olduklarını sananaları bile bir araya getirecek. Niçin, çünkü hükümet kurabilmek için başkasının desteğine herkesin ihtiyacı var. Bizimde, Kılıçdaroğlu'nun da, Devlet Bahçeli'nin de ihtiyacı var.

Bundan sonra hükümet kurabilmek için 80 milyonu kucaklamak lazım. Sadece oy aldığın kesime hizmet götürürsen, hayatta yüzde 50'yi aşamazsın. En güçlü parti biziz AK Parti ama oyumuz ne kadar yüzde 49. Yüzde 49 ile hükümet kuramazsın. Ne yapacağız? Daha önce CHP'ye, MHP'ye, Saadet Partisi'ne ve BBP'ye oy vermiş kardeşlerimin güvenini kazanmamız lazım. Bunu yapabilmek içinde hem hizmet götüreceksin, hem de güvenini kazanacaksın. Evlatlarımıza yüz akıyla miras bırakacağımız bir sistemi hediye ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum."

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anneler Günü'nü de kutladı.

Yılmaz, Gölova, İmranlı ve Hafik ilçelerinde de vatandaşlarla bir araya gelerek, referanduma verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Bakan Yılmaz'a ilçe ziyaretlerinde Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Habip Soluk ile diğer yetkililer eşlik etti.