AK Parti Elbistan İlçe Kongresi

AK Parti Elbistan İlçe Kongresi

22.01.2012 16:53 | Son Güncelleme: 22.01.2012 16:53
AK Parti Elbistan İlçe Kongresi

AK Parti Grupbaşkanvekili Mahir Ünal, "Amacımız her ilimizi, her ilçemizi, her bölgemizi ve Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmaktır" dedi.

AK Parti Grupbaşkanvekili Mahir Ünal, "Amacımız her ilimizi, her ilçemizi, her bölgemizi ve Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmaktır" dedi.

Ünal, AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı'nın 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada,

siyaseti "hakim" olma düşüncesiyle değil "hadim" olma anlayışıyla yaptıklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle tek limanlarının ahlak olduğunu kaydeden Ünal, her zaman milletle birlikte olduklarını dile getirdi. "Siyaset kurumu bu ülkede yıllarca toplumun ve insanların sorunlarını çözmekten uzak oldu" diyen Ünal, şöyle konuştu:

"Siyaset kurumu maalesef vesayet altında, milletin iradesinin devlete yansımadığı bir yapı olarak hayatını devam ettirdi. Oysa siyaset ne için vardır. Siyaset toplumun ve insanın dertlerini, sıkıntılarını, sorunlarını çözmek için vardır. İlk defa AK Parti iktidarı ile birlikte milletin iradesi büyük bir temsille Tekirdağ'dan Van'a, Kars'tan Antalya'ya kadar büyük bir temsille milletin iradesi devlete yansıdı. Böylelikle siyaset kurumu, üzerindeki vesayeti adeta kırarak, üzerindeki vesayeti kaldırıp

atarak ve milletin egemenliğini, bir ve vazgeçilmez görüp yoluna devam etti. O yüzden siyaset kurumu şimdi milletin sorunlarını bir bir çözüyor. İşte bunun altında yatan, 10 yıl boyunca milletin iradesini, emanetini, vekaletini hakkıyla devlete, yansıtıyor olmamızın en temel sebebi siyasette tek liman olarak ahlakı görüyor olmamızdır".

Siyasi geleneklerinde yapmadıkları şeyleri söylememe kültürü olduğuna dikkat çeken Ünal, hiçbir zaman aldatan taraf olmadıklarına vurgu yaptı. Ünal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Siyaset yapma biçimimiz önce Türkiye'de genel olarak kendini hissettirdi. Şimdi de Türkiye'nin her ücra köşesine teşkilatlarımız aracılığıyla, yerel yönetimler aracılığıyla nüfus etmeye başladı. İşte bizim amacımız, her ilimizi, her ilçemizi, her bölgemizi ve Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmaktır."

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ise çıktıkları hizmet yürüyüşüne ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Pakdil, "Biz Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırmak, Türk milletini insanlık alemi içerisinde kendisine layık olan yere ulaştırmak için elimizdeki bütün imkanlarla çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yola çıktığımız ilk günden bugüne geçen süre içerisinde durmadan yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. İlçe teşkilatımızda kurucu başkanından bugüne kadar

görev yapan bütün arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu yol uzun ince bir yol. Mübarek bir yol. Davamızda bu milleti yüceltme davasıdır. Bunun için eldeki bütün imkanların hepsini deniyoruz" diye konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Erkoç da, siyasetin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek, yeni seçilen yönetimin bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağını belirtti. Erkoç, "Bugün oluşacak yeni yönetim bu bayrağı kendilerinden sonra ki insanlara devretmek için çok hassas bir şekilde, çok gayretli ve itinalı bir şekilde çalışacaklar. Çünkü bu kutsal bir emanettir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan olağan genel kurulda mevcut Başkan Yunus Kaan Kısaca ilçe başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi. Kongreye AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, CHP İlçe Başkanı Doğan Arslan, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile partililer

katıldı. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: AK Parti Elbistan İlçe Kongresi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 08:01:11. #1.14#
title