AK Parti'nin 35 İldeki İlçe Adayları Belli Oldu

AK Parti'nin 35 İldeki İlçe Adayları Belli Oldu

AK Parti'nin 35 ildeki ilçe belediye başkan adayları daha belli oldu.

AK Parti'nin 35 İldeki İlçe Adayları Belli Oldu

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan seçim işleri aday tespit üst kurumunun yaptığı çalışmalar neticesinde 35 ilin ilçe belediye başkanları kesinleşti.

Ak Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada verilen liste şöyle:

Adıyaman 

Besni: Eyüp Mehmet Emre, Çelikhan: Mustafa Bulut, Gerger: Arif Karatekin, Gölbaşı: Yusuf Özdemir, Kahta: Abdurrahman Toprak, Samsat: Yusuf Fırat, Sincik: Mehmet Buz, Tut: Ramazan Dinç.


Afyonkarahisar

Başmakçı: Ramazan Bozbaş, Bayat: Abdullah Ertekin, Bolvadin: Fatih Kayacan, Çay: Mevlüt Çınar, Çobanlar: Salih Alaka, Dazkırı: Ertan Demirsoy, Dinar: Yener Yaşar Emeksiz, Emirdağ: Cengiz Pala, Evciler: Şevki Karataş, Hocalar: Ali Arslan, Ihsaniye: Lokman Ekici, Iscehisar: Mustafa Çibik, Kızılören: Ahmet Peşken, Sandıklı: Mustafa Çöl, Sinanpaşa: Murat Karakoyun, Sultandağı: Metin Kumcu, Şuhut: Recep Bozkurt.


Ağrı

Diyadin: Mehmet Ali Ağrı, Doğubayazıt: Hikmet Şahin, Eleşkirt: Sebahattin Sarı, Hamur: Cezmi Ergül, Patnos: Cem Afşin Akbay, Taşlıçay: Ismail Taşdemir, Tutak: Zülfikar Çiftçi.

Aksaray

Ağaçören: Tuncay Atak, Eskil: Niyazi Alçay, Gülağaç: Faruk Teymen, Güzelyurt: Ünal Demircioğlu, Ortaköy: Bekir Tekcan, Sarıyahşi: Fatih Ünsal.

Amasya

Göynücek: Kemal Şahin, Gümüşhacıköy: Mustafa Saatçi, Hamamözü: Mehmet Canıbek, Merzifon: Mehmet Kadri Aydınlı, Suluova: Fatih Üçok, Taşova: Bayram Öztürk.

Ardahan;

Çıldır: Mehmet Fatih Kılınç, Damal: Nevriye Derdiyok, Göle: Akın Ismailoğlu, Hanak: Gürhan Kurukaya, Posof: Cahit Ulgar.

Artvin

Ardanuç: Hasan Aslan Demirci, Arhavi: Coşkun Hekimoğlu, Borçka: Aslan Atan
Hopa: Nedim Cihan, Murgul: Hasan Çavuş, Şavşat: Ahmet Sinan Öztürk, Yusufeli: Eyüp Aytekin.

Batman;

Beşiri: Sait Karabulut, Gercüş: Şehmus Dilzan Ekmen, Hasankeyf: Abdulvahap Kusen, Kozluk: Mehmet Veysi Işık, Sason: Muzaffer Arslan.

Bilecik

Bozüyük: Fatih Bakıcı, Gölpazarı: Semih Yavuz, Inhisar: Ismail Cambaz, Osmaneli: Münür Şahin, Pazaryeri: Muzaffer Yalçın, Söğüt: Osman Yılmaz, Yenipazar: Cengiz Arıkan.

Bolu 

Dörtdivan: Hasan Uzunoğlu, Gerede: Mustafa Allar, Göynük: Kemal Kazan, Kıbrıscık: Kemal Aktaş, Mengen: Ramazan Ablaş, Mudurnu: Metin Soygür, Seben: Süleyman Özbağ, Yeniçağa: Recayi Çağlar.

Burdur; Ağlasun: Ali Ulusoy, Altınyayla: Ahmet Serttaş, Bucak: Süleyman Mutlu, Çavdır: Mustafa Uysal, Çeltikçi: Rıza Yanar, Gölhisar: Ramazan Canural, Karamanlı: Fatih Selimoğlu, Kemer: Durmuş Erdem, Tefenni: Ömer Okatan, Yeşilova: Yılmaz Gürcan.

Çankırı 

Atkaracalar: Rifat Altuntop, Bayramören: Rıfat Adaşoğlu, Çerkeş: Hasan Sopacı, Eldivan: Hüseyin Kantaş, Ilgaz: Mehmet Öztürk, Kızılırmak: Bayar Soysal, Korgun: Halil Öz, Kurşunlu: Şakir Kaymak, Orta: Bayram Yavuz Onay, Şabanözü: Ali Çapçı, Yapraklı: Ali Hasekioğlu.

Çorum 

Alaca: Muhammet Esat Eyvaz, Bayat: Ekrem Ünlü, Boğazkale: Osman Tangazoğlu, Dodurga: Bekir Kılıç, Iskilip: Recep Çatma, Kargı: Zeki Şen, Laçin: Erdal Altuntaş, Mecitözü: Yaşar Kabakçı, Oğuzlar: Ali Uyanık, Ortaköy: Taner Isbir, Osmancık: Hamza Karataş, Sungurlu: Selahaddin Uzunkaya, Uğurludağ: Kenan Genç.

Elazığ

Ağın: Mustafa Yentür, Alacakaya: Ali Tekdemir, Arıcak: Hamit Temizsoy, Baskil: Ihsan Akmurat, Karakoçan: Nurettin Arslan, Keban: Fethiye Atlı, Kovancılar: Hacı Akpınar, Maden: Orhan Yavuz, Palu: Mehmet Sait Dağoğlu, Sivrice: Ebubekir Irmak.

Giresun 

Alucra: Asım Kaymakçı, Bulancak: Recep Yakar, Çamoluk: Savaş Akarçeşme, Çanakçı: Tuncay Kasım, Dereli: Kazım Zeki Şenlikoğlu, Doğankent: Nurettin Günay, Espiye: Mustafa Karadere, Eynesil: Coşkun Somuncuoğlu, Görele: Tolga Erener, Güce: Aytekin Geçgel, Keşap: Mehmet Emür, Piraziz: Hayri Özdemir, Şebinkarahisar: Şahin Yılancı, Tirebolu: Abdullah Karapıçak, Yağlıdere: Abdurrahman Kırhasanoğlu.

Gümüşhane 

Kelkit: Ünal Yılmaz, Köse: Şerif Aygün, Kürtün: Ahmet Kanat, Şiran: Yavuz Altıparmak, Torul: Nidai Köroğlu.

Isparta 

Aksu: Adnan Demir, Atabey: Tevfik Atasoy, Eğirdir: Veli Gök, Gelendost: Mehmet Sezgin, Gönen: Ahmet Doğan, Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak, Senirkent: Ibrahim Erol Durmuş, Sütçüler: Mustafa Üstün, Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir, Uluborlu: Mehmet Ünverdi, Yalvaç: Tekin Bayram, Yenişarbademli: Yaşar Gençer.

Karaman

Ayrancı: Serhat Erkmen, Başyayla: Şerafettin Bulgurcu, Ermenek: Uğur Sözkesen, Kazımkarabekir: Ali Ihsan Alanlı, Sarıveliler: Halil Kulak.

Kars 

Akyaka: Bulut Öztürk, Arpaçay: Erçetin Altay, Digor: Nebi Kerenciler, Kağızman: Fesih Altay, Sarıkamış: Göksal Toksoy, Selim: Coşkun Altun, Susuz: Murat Uray.

Kastamonu 

Abana: Rıdvan Oyar, Ağlı: Soner Dur, Araç: Mustafa Ayanoğlu, Azdavay: Osman Nuri Civelek, Bozkurt: Engin Canbaz, Cide: Necdet Demir, Çatalzeytin: Musa Ihsan Uğuz, Daday: Bekir Sami Kavuş, Devrekani: Neşet Kırıştı, Doğanyurt: Ahmet Kaya, Hanönü: Serkan Uçar, Ihsangazi: Zühtü Danacı, Inebolu: Mustafa Huner Özay, Küre: Ayhan Suna, Pınarbaşı: Mehmet Yılmaz, Seydiler: Mehmet Şahin, Şenpazar: Cem Çınar, Taşköprü: Hüseyin Arslan, Tosya: Kazım Şahin.

Kırıkkale

Bahşili: Ibrahim Uyar, Balışeyh: Ali Dedelioğlu, Çelebi: Süleyman Uluyol, Delice: Yüksel Yorulmaz, Karakeçili: Hüseyin Özçelik, Keskin: Esra Aksoy, Sulakyurt: Ali Şahin, Yahşihan: Ahmet Sungur.

Kırklareli

Babaeski: Naci Yavaş, Demirköy: Kamer Tuna, Kofçaz: Nuri Çalışkan, Lüleburgaz: Mehmet Gürel Balkan, Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel, Pınarhisar: Mehmet Kapılı, Vize: Aynur Serin.

Kırşehir

Akçakent: Yılmaz Kılıç, Akpınar: Mustafa Karahan, Boztepe: Ramazan Aydın, Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu, Kaman: Alpaslan Güzel, Mucur: Ömür Toker.

Kütahya

Altıntaş: Ferit Karabulut, Aslanapa: Asaf Akar, Çavdarhisar: Halil Başer, Domaniç: Yakup Yardımcı, Dumlupınar: Derviş Kavak, Emet: Mustafa Koca, Gediz: Mehmet Ali Saraoğlu, Hisarcık: Fatih Çalışkan, Pazarlar: Bilal Demirci, Simav: Süleyman Özkan, Şaphane: Ramazan Yeşildeniz, Tavşanlı: Mustafa Güler.

Nevşehir

Acıgöl: Ercan Ertaş, Avanos: Mustafa Körükçü, Derinkuyu: Bülent Aksoy, Gülşehir: Mustafa Dursun, Hacıbektaş: Yusuf Koçak, Kozaklı: Erdoğan Çelik, Ürgüp: Fahri Yıldız.

Osmaniye

Bahçe: Ibrahim Baz, Düziçi: Ökkeş Namlı, Hasanbeyli: Mustafa Acar, Kadirli: Fatin Rüştü Özeser, Sumbas: Zeki Demiroğlu, Toprakkale: Ahmet Cavit.

Siirt 

Baykan: Faruk Okulevi, Eruh: Cevher Çiftçi, Kurtalan: Nevzat Karatay, Pervari: Tayyar Özcan, Şirvan: Necat Cellek, Tillo: Mehmet Mesut Memduhoğlu

Sinop 

Ayancık: Ayhan Ergün, Boyabat: Şefik Çakıcı, Dikmen: Murat Akça, Durağan: Ahmet Kılıçaslan, Erfelek: Ruhi Turan, Gerze: Hüseyin Güleryüz, Saraydüzü: Hasan Peker, Türkeli: Mustafa Özcan.

Şanlıurfa

Akçakale: Abdulhakim Ayhan, Birecik: Mehmet Faruk Pınarbaşı, Bozova: Hasan Arusoğlu, Ceylanpınar: Menderes Atilla, Eyyübiye: Mehmet Ekinci, Halfeti: Mehmet Erdoğan, Haliliye: Fevzi Demirkol, Harran: Mehmet Özyavuz, Hilvan: Aslan Ali Bayık, Karaköprü: Nihat Çiftçi, Siverek: Resul Yılmaz, Suruç: Ibrahim Halil Yıldız, Viranşehir: Ibrahim Gelin.

Şırnak 

Beytüşşebap: Yavuz Ataman, Cizre: Cihan Güven, Güçlükonak: Bahattin Aktuğ, Idil: Murat Dalmış, Silopi: Abdulkadir Ökten, Uludere: Mehmet Paksoy

Tokat 

Almus: Hasan Hüseyin Arıkan, Artova: A. Lütfü Yalçın, Başçiftlik: Murat Tuncel, Erbaa: Hüseyin Yıldırım, Niksar: Özdilek Özcan, Pazar: Şerafettin Pervanlar, Reşadiye: Cemil Kılıç, Sulusaray: Halil Demirkol, Turhal: Yılmaz Bekler, Yeşilyurt: Kazım Misafir, Zile: Lütfi Vidinel.

Uşak

Banaz: Zafer Arpacı, Eşme: Hacı Mustafa Çetin, Karahallı: Ali Topçu, Sivaslı: Mahir Çatalgöl, Ulubey: Ragıp Bayraktar.

Van

Bahçesaray: Muhammed Affan Orhan, Başkale: Cüneyt Karabıyık, Çaldıran: Ferman Yıldırım, Çatak: Emin Babür, Edremit: Ibrahim Koç, Erciş: Abdulahat Arvas, Gevaş: Sinan Hakan, Gürpınar: Hayrullah Tanış, Ipekyolu: Abdulmenaf Keyifli, Muradiye: Ibrahim Vanlı, Özalp: Nedim Akanöz, Saray: Mehmet Şerif Çevik, Tuşba: Fevzi Özgökçe.

Yalova; Altınova: Metin Oral, Armutlu: Mehmet Birkan, Çınarcık: Murat Erdoğan, Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar, Termal: Ismail Atik.

Zonguldak; Alaplı: Nevzat Çimenoğlu, Çaycuma: Mithat Gülşen, Devrek: Mustafa Semerci, Ereğli: Hüseyin Uysal, Gökçebey: Vedat Öztürk, Kilimli: Seçkin Özdemir, Kozlu: Ertan Şahin