Adalet Komisyonu Haberleri

Adalet Komisyonu haber, Adalet Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Komisyonu - 17.03.2020
Gümüşhane'de mahkemeler ertelendi
Gümüşhane Adalet Komisyonu Başkanlığı, koronavirüs hastalığı (Covid-19) nedeniyle tutuklu işler ile ivedi sayılacak diğer haller haricinde 31 Mart tarihine kadar olan duruşmaların ileri tarihe bırakıldığını açıkladı.
Adalet Komisyonu - 17.03.2020
Adalet Komisyonu Başkanı Bilgin'den Rektör Coşkun'a ziyaret
Bayburt Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Bilgin, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'u makamında ziyaret etti.
Adalet Komisyonu - 17.03.2020
Gümüşhane'de acil haller dışında duruşmalar 31 Mart'a kadar ertelendi
Gümüşhane Adalet Komisyonu Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliği'nin "koronavirüs hakkında alınacak tedbirler" konulu tavsiye nitelikli yazısı ile Sağlık Bakanlığınca oluşturulan bilim kurulunun önerileri kapsamında bir dizi tedbir alındığı aktarıldı.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Duruşmalara "koronavirüs" arası
Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), koronavirüse ilişkin tedbirler kapsamında, tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalarla ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesi konusunda gönderdiği yazı kapsamında Antalya Adalet Komisyonu Başkalığı tüm mahkemelere yazı gönderdi.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Kars adliyesinde korona virüs önlemi!
Yeni tip korana virüse (Kovid-19) ilişkin tedbirler kapsamında, "acil" sayılacak hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesine ilişkin cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge idare mahkemelerine ve bölge adliyelerine yazı göndermişti.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Duruşmalara "koronavirüs" ertelemesi
Alınan bilgiye göre, Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), koronavirüse ilişkin tedbirler kapsamında, tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesi konusunda gönderdiği yazı kapsamında Kocaeli Adalet Komisyonu Başkalığı da tüm mahkemelere yazı yolladı.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Sakarya Adliyesindeki davalar korona virüsü nedeniyle ertelendi
Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve en son ülkemizde de görülen korona virüsüne karşı tedbirler devam ediyor. Kurum ve kuruluşlar tedbirleri en üst seviyeye çıkardı. Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından alınan karar neticesinde Sakarya Adliyesinde korona virüsü sebebiyle ertelendi.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Gaziantep Adliyesinde bazı duruşmalara "koronavirüs" ertelemesi
Gaziantep Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Alçık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahkemelerin, Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), Kovid-19'a ilişkin tedbirler kapsamında gönderdiği yazı doğrultusunda kararlar aldıklarını söyledi.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Samsun'da adliyelere gelenlerin elleri dezenfekte edildi, ateşleri ölçüldü
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı ve Samsun Barosu Başkanının katıldığı toplantıda alınan ek önlemler kapsamında, Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Yerleşkesi, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi ve Samsun Adalet Sarayı binalarına girişlerde personel görevlendirildi.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Akıncı Üssü davasına, 'koronavirüs' arası
FETÖ/PYD'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi Akıncı Üssü'nde yaşanan eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı Akıncı Üssü davasının görülmesine, koronavirüs salgını nedeniyle 30 Mart'a kadar ara verildi.   Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), koronavirüs tedbirlerine ilişkin 13 Mart'ta cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye ve bölge idari mahkemelerine yazı göndermişti.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Duruşmalara "koronavirüs" ertelemesi
HSK'nin tavsiye kararı Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), koronavirüse ilişkin tedbirler kapsamında, tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesi konusunda cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye ve bölge idare mahkemelerine yazı göndermişti.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Akıncı Üssü davasına Korona virüs tatili
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), korona virüs tedbirlerine ilişkin 13 Mart'ta cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye ve bölge idari mahkemelerine yazı göndermişti.
Adalet Komisyonu - 16.03.2020
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama
Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı, Samsun Barosu Başkanının bir aya gelerek bazı ek tedbirler aldıkları belirtildi.
Adalet Komisyonu - 14.03.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) da tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesi konusunda cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye ve bölge idare mahkemelerine yazı gönderdi.
Adalet Komisyonu - 13.03.2020
HSK, mahkeme ve savcılıklara "yeni tip koronavirüs"e ilişkin yazı gönderdi
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin tedbirler kapsamında, tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesinin mahkemelerce değerlendirilmesi konusunda cumhuriyet başsavcılıklarına, adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye ve bölge idare mahkemelerine yazı gönderdi.
Adalet Komisyonu - 13.03.2020
HSK'dan korona virüs tedbiri
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri kapsamında; yargılama faaliyetlerinin yürütülmesinde herhangi bir soruna sebebiyet vermemek amacıyla, tutuklu işlere yönelik soruşturma ve kovuşturmalar ile ivedi sayılacak diğer hususlar haricinde duruşma ve keşiflerin ertelenmesi ile gerekli görülen hallerde SEGBİS uygulaması kullanılması hususunun mahkemelerimizce değerlendirilmesi, mezkur kurulun önerileri doğrultusunda yeni tedbirlerin hayata geçirilmesi için gerekli dikkat ve özenin gösterilmesi, keyfiyetin merkez ve mülhakat adliyelerinde görev yapan tüm hakim ve cumhuriyet savcılarına duyurulmasını rica ederim." Söz konusu karar, bölge adliye mahkemeleri adalet komisyonu başkanlıklarına, bölge adliye mahkemeleri cumhuriyet başsavcılıklarına, bölge idare mahkemeleri adalet komisyonu başkanlıklarına, adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıklarına ve cumhuriyet başsavcılıklarına gönderildi.
Adalet Komisyonu - 10.03.2020
Kocaeli'de Kolluk Gözetim Komisyonundan "farkındalığın artırılması" toplantısı
Kolluk Gözetim Komisyonu ve Kolluk Şikayet Sistemi hakkında sunumların yapıldığı toplantıya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Gündüz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, vali yardımcıları ile kaymakamlar katıldı.
Adalet Komisyonu - 09.03.2020
İSTANBUL ADALET SARAYI'NDA 8 MART KUTLAMASI
İstanbul Adalet Sarayı Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonu'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Başsavcı Vekili Zafer Koç, Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, Adalet Komisyonu üyesi Serap Durmaz, hakimler, savcılar ve çok sayıda adliye personeli katıldı.
Adalet Komisyonu - 27.02.2020
Cezaevinde tutuklu ve hükümlüler için "sportif kurslar odası" kuruldu
Daha sonra Başsavcı Bektaş ve Mardin Adalet Komisyonu Başkanı Önder Kürşat Mutlu, göreve yeni başlayan infaz ve koruma memurlarına Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen tebrik belgesi, kurslarda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara da katılım belgesi verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Komisyonu Haberleri | Adalet Komisyonu Haber - Haberler - Sayfa 9 - Adalet Komisyonu haberleri, son dakika adalet komisyonu haber ve gelişmeleri burada. İstanbul Adliyesinde hakimin eşinde korona virüs tespit edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 10:29:37. #1.15#
title