Konya'da kar ve tipi ulaşımı olumsuz etkiledi - Haberler
Haberi Paylaş

Konya'da kar ve tipi ulaşımı olumsuz etkiledi

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

- Konya'da kar ve tipi ulaşımı olumsuz etkiledi Konya'da dün gece etkili olan kar yağışının ardından, kenti çevre illere bağlayan karayollarında ulaşım kapandı.

- Konya'da kar ve tipi ulaşımı olumsuz etkiledi

KONYA - Konya'da dün gece etkili olan kar yağışının ardından, kenti çevre illere bağlayan karayollarında ulaşım kapandı. Karayolları ekiplerinin kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının ardından Konya-Antalya yolu hariç, diğer karayolunda bekleyen araçların geçişlerine kontrollü olarak izin veriliyor.

Dün akşam saatlerinde kent genelinde başlayan yağmur yağışı ilerleyen saatlerde yerini kar yağışına bıraktı. Şehirlerarası karayollarında etkili olan kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara sebep oldu. Yoğun tipi ve kar yağışının ardından, yollarda oluşan buzlanma ve meydana gelebilecek kazaların önlenmesi amacıyla Konya-Antalya, Isparta, Ankara, Afyonkarahisar, Aksaray, Adana ve Karaman karayolları tüm araçlara ulaşıma çift taraflı olarak kapatıldı. Sabah saatlerinde karayolları ekipleri yolları açmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yapılan çalışmalar sonrası, 16 saatten fazla kapalı kalan Konya - Ankara, Adana, Aksaray, Karaman Afyonkarahisar ve Isparta karayolları kontrollü olarak araçların geçişi sağlanırken, Antalya karayolunda ise araç geçişlerine izin verilmediği öğrenildi.

Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Muhammet Koçak, "Ankara'ya gideceğiz de yollar kapalı. Hazırlıksız yakalandık. Dün geldim, bugün geri dönecektim. Yol kapalıysa geri döneceğiz, yapacak bir şey yok" dedi.

Bünyamin Karabulut da, "Ankara'ya doğru gidiyorum ama gördüğünüz gibi yol izin vermiyor. Burada kaldık. Keşke açılsa, bir an önce gitsek. İşimiz var, bir türlü gidemedik. Umarım karayollarımız çalışır ve hızlı bir şekilde yolları açar, biz de yola revan oluruz diyelim" ifadelerini kullandı.

Altınekin ilçesine gitmeye çalışan Sedat gür ise, Dün Konya'ya geldiklerini fakat yolda kaldıklarını belirterek yolun açılmasını beklediklerini söyledi.

Konya-Antalya karayolunda ulaşımı açabilmek için karayolları ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

İhlas Haber Ajansı / İbrahim Yetkin - 3. Sayfa

Tragger, Ankara, Konya, kar, 3. Sayfa, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title