Haberler

Muş İl Jandarma Komutanlığı, Kadınlar Günü'nü kutladı

Güncelleme:

Muş İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı kadın komutanlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla köydeki kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.

Muş İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın komutanlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret ettikleri köydeki kadınların gününü kutlayarak karanfil dağıttı.

Merkeze 40 kilometre uzaklıktaki Kardeşler köyünde tandır ekmeği pişiren kadınlarla bir araya gelen kadın komutanlar, bu özel etkinlikte köy kadınlarının misafiri oldu. Kadın komutanlar, tandırda ekmek pişiren ve köydeki diğer kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.

Tandırda ekmek pişiren kadınlar ise kendilerini unutmayarak günlerini kutlayan kadın komutanlara sıcak tandır ekmeği ikram ederek teşekkür etti.

Tandırda ekmek pişiren Havva Türkmen, ramazan hazırlığı için ekmek pişirdiği anda kadın komutanların geldiğini belirterek, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla jandarma günümüzü kutladı. Çok mutlu olduk, teşekkür ederim. Beklemiyorduk, bize de sürpriz oldu. Bize çiçek verdiler. Jandarma bizi düşündüğü için çok teşekkür ederiz. Köyümüze kadar geldikleri için sağ olsunlar" dedi.

Yangın beldesi girişinde ise jandarma ekipleri yol uygulaması yaparak, durdurdukları araçlardaki kadınlara karanfil dağıttı. Yapılan uygulamanın diğerlerinden çok farklı olduğunu söyleyen kadın sürücü Betül Yeler ise "Bugün çok özel bir gün. Hepimiz eşitiz kadın olarak. Kadın olarak şiddete karşıyım. Bugün tek değil, kadın her gün kadındır. Kadın bir tarihtir. Faaliyeti çok güzel buldum. Çok farklıydı" şeklinde konuştu.

Sürücü Nilay Bozkurt da, yolda stresli giderken kendisi için güzel bir motivasyon olduğunu söyleyerek, "Düşünmeniz çok güzel. Tüm kadınların gününü kutluyorum. Umarım daha güzel günler kadınları bekler" ifadelerini kullandı - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kadınlar Günü Jandarma 8 Mart Dünya Muş Kadın Yerel Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title