Haberi Paylaş

Kaman'da 2. Tarım Stratejisi Toplantısı

Kaman'da 2. Tarım Stratejisi Toplantısı

Yerel Haberler

İlçe Kaymakamlığı'nın düzenlediği 2. Tarım Stratejisi Toplantısı'nda 5 yıllık tarım, hayvancılık, sulama ve ceviz üretimi potanasiyeli ele alındı.

Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, ilçeyi tarım ve hayvancılıkta marka şehir yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Kaymakamlık tarafından düzenlenen 2. Tarım Stratejisi Toplantısı'nda konuşan Çiftçi, Kırşehir Valiliği'nin stratejileri doğrultusunda Kaman'ın tarım ve hayvancılık potansiyelini arttırmak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Strateji toplantıları sayesinde tarım ve hayvancılıkta eylem planı hazırlanması, artı ve eksi yönlerin belirlenmesi, fırsatlar ve olumsuzlukların belirlenmesinin hedeflendiğini vurgulayan Çiftçi, özellikle ceviz üretiminin ön planda olduğunu dile getirdi.

Çiftçi, "Tarımsal alanlarda insan kaynaklarının geliştirilmesi ve kurumsal kapasitenin arttırılması, tarım ve hayvancılık üretim kalitesinin arttırarak Türkiye'nin örnek tarım kenti olma yolunda markalaşması, doğal kaynakların tarımsal amaçlı ve sürdürülebilir kullanılması, tarıma dayalı sanayinin, gıda güvenliğinin sağlanması en önemli amaçlar arasında yer almaktadır" dedi.

Toplantıya Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, Ceviz Üretici Birliği üyeleri ve çiftçiler katıldı. - Kırşehir

Kaynak: AA / Yerel

Kırşehir Valiliği Kaman Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title