Türkmenistan Kültür Bakanı Mammedova, Kayseri'de

Türkmenistan Kültür Bakanı Mammedova, Kayseri'de

Türkmenistan Kültür Bakanı Mammedova, Kayseri'de
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Türkmenistan Kültür Bakanı Gonça Mammedova, Kayseri'de Erciyes Kayak Merkezi, Seyyid Burhaneddin'in türbesi ve Hunat Cami'ni ziyaret etti.

Türkmenistan Kültür Bakanı Gonça Mammedova, Kayseri'de Erciyes Kayak Merkezi, Seyyid Burhaneddin'in türbesi ve tarihi Hunat Camii'ni ziyaret etti.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatınca (TÜRKSOY), 2014'ün "Mahtumkulu Firaki Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla Türkiye'de bulunan ve Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ata Serdarov Kayseri'ye de gelen Mammedova, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmet Taymuş'la görüştü.

Heyet, Taymuş ile birlikte ilk olarak Erciyes Kayak Merkezi'ni gezdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi projesini yerinde gören Mammedova ve beraberindekiler daha sonra kent merkezindeki Mevlana'nın hocası Seyyid Burhaneddin'in türbesini ziyaret etti.

Burada Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Türk Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdulkadir Yuvalı, heyete Seyyid Burhaneddin hakkında bilgi verdi.

Heyet daha sonra tarihi Hunat Cami ve Hunat Hatun Medresesi'ni gezdi. - Kayseri

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title