Laricani-solana Görüşmesi

Laricani-solana Görüşmesi

İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve Nükleer Programıyla İlgili Başmüzakereci Ali Laricani ile AB Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilci Javier Solana Arasındaki Görüşmenin Gece Geç Saatlere Kadar Devam Edeceği Öğrenildi.

Laricani-solana Görüşmesi

İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri ve nükleer programıyla ilgili başmüzakereci Ali Laricani ile AB Dış Politika ve Yüksek Güvenlik Temsilci Javier Solana arasındaki görüşmenin gece geç saatlere kadar devam edeceği öğrenildi.

Swiss Otel'de akşam saat 17.30 sıralarında başlayan görüşmenin gece geç saatlere kadar devam edeceği bildirildi. Laricani ve Solana yaklaşık 4 saat süren heyetlerarası toplantının ardından saat 21.00'de yemeğe çıktı. Laricani ve Solana'nın otel restoranında başbaşa akşam yemeği yerken, heyetlerin ise görüşmeye devam ettiği öğrenildi. Laricani ve Solana'nın yemekten sonra gerek görmeleri halinde heyetlerarası görüşmeye devam edecekleri öğrenildi.

Solana ve Laricani, yarın Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile kahvaltıda biraraya gelecek. Dışişleri Konutu'nda gerçekleşecek kahvaltının ardından Bakan Gül, Solana ve Laricani'nin ortak bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

(SC-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA