Kars: Kars'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Kars: Kars'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in Kuruluşunun 83. Yıldönümü Nedeniyle Atatürk Anıtı'nın Bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda Yapılan Kutlama Etkinliklerinde, Havai Fişek Gösterisine Zurna da Karışınca Ortaya İlginç Görüntüler Çıktı.

Kars: Kars'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in kuruluşunun 83. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nın bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan kutlama etkinliklerinde, havai fişek gösterisine zurna da karışınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Kars Valiliği tarafından akşam saat 19.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama etkinliğini Vali Mehmet Ufuk Erden, eşi Yeşim Erden, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, öğrenciler ve vatandaşlar izledi. Atatürk Anıtı'nda Vali Erden'in pervaneli meşale gösterisini ateşlemesiyle başlayan program, halk oyunları ekiplerinin gösterisiyle devam etti. Işıklarla süslenen halk oyunları gösterisiyle birlikte havai fişekler atılmaya başladı. Havai fişeklerin kulakları çınlatan patlama sesleri ise zurnacıyı da hareketlendirdi. Kendi çaldığını duyabilmesi ve sesin çevreye yayabilmesi için bir kat daha fazla üfleyen zurnacı, ilginç görüntüler oluşturdu. Zurna sesinin havai fişek sesine karıştığı gösteride, özellikle çocuklar aydınlanan gökyüzünü büyük bir ilgiyle izledi.

Etkinlikte, öğrenciler havai fişeklerin altında halay çekmenin tadını doyasıya çıkardı.