TİKA, Irak'ta ramazan süresince 4 bin aileye gıda yardımında bulunacak - Haberler
Haberi Paylaş

TİKA, Irak'ta ramazan süresince 4 bin aileye gıda yardımında bulunacak

AA - Ali Makram Ghareeb - Güncel
 - Güncelleme:

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Irak'ın çeşitli kentlerinde ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi 4 bin aileye gıda yardımında bulunacağı bildirildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının ( Tika ) Irak'ın çeşitli kentlerinde ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi 4 bin aileye gıda yardımında bulunacağı bildirildi.

Tika Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı, Kerkük'te yardım dağıtımı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl sadece Irak'ta değil 87 ülkedeki bütün ramazan etkinliklerinin "erenler sofrası" adıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Irak'ın Kerkük, Musul, Bağdat, Diyala ve Salahaddin kentlerinde toplamda ihtiyaç sahibi 4 bin aileye gıda yardımı yapacaklarını belirten Yazıcı, "Tika ve Türkiye olarak bulunduğumuz coğrafyadaki halklarla beraber olduk. Irak'ta da bugün Türkmen kardeşlerimizle beraber olduk." dedi.

Yazıcı, TİKA olarak bu ramazan "erenler sofrası" adıyla Kerkük'te 850, Musul'da 500, Telafer'de 500, Erbil'de 250, Tuzhurmatu'da 500, Bağdat'ta 1000, Diyala'da 250 ve Kifri'de 150 aileye gıda yardımı dağıtacakları bilgisini verdi.

Irak Türkmen Cephesi İnsani Yardım Sorumlusu Yavuz Kaleli de Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA'nın bu ramazanda da bu ülkedeki ihtiyaç sahiplerini unutmadığını söyledi.

Kaleli, Irak'ta binlerce ailenin yüzünü güldüren Türkiye ve TİKA'ya teşekkür etti.

AA / Ali Makram Ghareeb - Güncel

Türkiye, Bağdat, Irak, TİKA, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title