Haberler

TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlendi

Güncelleme:

TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği' yapıldı. Çocuklar, Meclis bahçesinde çeşitli etkinliklerle keyifli anlar yaşadı. Türkiye'nin uzay giden ilk astronotu Alper Gezeravcı da etkinliklere katılarak çocuklarla zaman geçirdi.

(ANKARA)- TBMM'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında "Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği" yapıldı. Çocuklar, Meclis bahçesinde çeşitli etkinliklerle keyifli anlar yaşadı. Türkiye'nin uzay giden ilk astronotu Alper Gezeravcı da etkinliklere katılarak çocuklarla zaman geçirdi.

TBMM'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bugün "Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi ve Bilim Şenliği" düzenlendi. Etkinlik için Meclis bahçesinde çadırlar kuruldu, balonlar ve bayraklarla süslendi. TBMM bahçesinde çocuklar için çeşitli oyun alanları kuruldu, çocuklarla deneyler yapıldı.

Türkiye'nin uzaya giden ilk astronotu Alper Gezeravcı da etkinlik kapsamında çocuklarla bir araya geldi, çocuklarla fotoğraf çektirdi. Ayrıca etkinlikte çocuk seğmen ekipleri de performanslarını sergiledi.

Öte yandan çocuklar, ANKA Haber Ajansı'na Meclis'te yaşadıkları 2023 Nisan coşkusuyla ilgili konuştu. Meclis'te çok eğlendiğini dile getiren bir kız çocuğu, "İlk başta tramboline gittik, sonra roket yaptık, yemek yedik. Gelmek isteyen varsa tavsiye ederim, çok eğlenceli bir yer" dedi.

Bir diğer kız çocuğu da "Ben Meclis'te çok eğlendim. Meclis'i çok sevdim, çok güzel bir gün geçirdim. Bence burası çok güzel" diye konuştu.

Meclis'e sınıfça geldiklerini anlatan bir çocuk da "Meclis çok güzel bir yer, oyunlar oynadım. Alper Gezeravcı'dan imza aldım, eğleniyoruz burada. Meclis'e gelmek isteyenler gelsin çok güzel bir yer, bir daha hep geleceğim buraya" ifadelerini kullandı.

Babasının TBMM'de güvenlik görevlisi olduğunu anlatan bir çocuk ise "Çok eğlenceli burası çok beğendim. Kitap sırasına bindim, tramboline bindim. Meclis çok güzel bir yer" dedi.

"BU HİKAYENİN GERİSİNİ GETİRECEK OLAN BUGÜN BURADA OLAN KARDEŞLERİMİZ"

Alper Gezeravcı'ya da çocukların ilgisi oldukça yoğundu. Etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gezeravcı, "Atamızın çizdiği yolda devletimizin güçlü iradesiyle yürüyecek olan bu kardeşlerimize ilham kaynağı olacak bu görevi yapmış olmaktan ve şu anda bu mutluluğu, gururu asıl hak sahibi olan bu çocuklarımızla beraber paylaşmaktan son derecede mutluyum. Benim gerçekleştirmiş olduğum görev bir hikayenin başlangıç noktasıydı, bir yere varış hikayesi değil. Bundan sonra bu hikayenin gerisini getirecek olan bugün burada olan kardeşlerimiz" dedi.

Kaynak: ANKA / Güncel

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Alper Gezeravcı 23 Nisan Türkiye Çocuk Politika Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın Roma gezisi eleştirisine yanıt: Kamu parasını korumayı bana mı öğretecek?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title