Genç Piyanistler Vedat Kosal Anısına Yarışacak

Genç Piyanistler Vedat Kosal Anısına Yarışacak

Genç yaşta vefat eden Piyanist ve Müzikolog Vedat Kosal'ın adına "1'inci Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" düzenleniyor.

23.09.2014 12:02 | Son Güncelleme: 23.09.2014 12:38
Genç Piyanistler Vedat Kosal Anısına Yarışacak

Yıldız Teknik ve Mimar Sinan Üniversiteleri işbirliği ile genç yaşta vefat eden Piyanist ve Müzikolog Vedat Kosal'ın adına "1'inci Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" düzenleniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Mimar Sinan Üniversitesi iş birliği yaparak, Vedat Kosal'ın anısına, "1'inci Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması" düzenlenliyor. Genç yaşta yitirdiğimiz piyanist ve müzikolog Kosal'ın anısını yaşatmak ve genç piyanistleri teşvik etmek amacıyla 16-19 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan yarışma, sanatseverlerin yoğun ilgi gördü.

Ödüllü yarışmanın Jüri başkanlığını devlet sanatçısı piyanist Verda Erman üstlenirken, yarışmanın jüri üyeleri; piyanist ve akademisyen Profesör Aziz Kortel, Prof. Ersin Onay, Prof. Eser Bilgeman Şakir, Doç. Gökhan Aybulus, Prof. Metin Ülkü, Prof. Seher Tanrıyar ve Prof. Tibor Szász'dan oluşuyor.

Yarışmada birinci gelen santçı, 5 bin TL Ödül kazanırken, Vedat Kosal'ı Anma Konseri'nde Piyano Resitali de verecek. İkincilik ödülü 3 bin 500TL ve üçüncülük ödülü Dynatone SLP 200 H dijital piyano. Ayrıca ilk üç ödülün yanısıra Cemal Reşit Rey özel ödülü 2 bin TL ve Verda Erman özel ödülü bin TL.

Yarışmaya; 16 Şubat 1986 ve sonrası doğumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye'de öğrenim gören adaylar başvurabilecek. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title