Futbol Hakemlerinin Maaşına Zam

Futbol Hakemlerinin Maaşına Zam

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Başkan Vekili Affan Keçeci, Hakemlerin Maç Başı Ücretlerine 1 Ocak 2008 Tarihinden Geçerli Olmak Üzere Yüzde 20 Oranında Zam Yapıldığını Söyledi.

Futbol Hakemlerinin Maaşına Zam

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Affan Keçeci, hakemlerin maç başı ücretlerine 1 Ocak 2008 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 20 oranında zam yapıldığını söyledi.

TFF tarafından belirlenen ve FIFA Hakem Kurulu tarafından onaylanan 7'si kadın 24 Türk hakeme kokartları, Belek'teki Papillion Aysha Otel'de düzenlenen törenle takıldı.

Keçeci, Futbol Federasyonu olarak hakemlerle yakından ilgilendiklerini ve daha iyi şartlarda çalışmaları için gece gündüz çaba gösterdiklerini ifade ederek, "Hiç kimse hakemlerimizi bizim düşündüğümüz kadar düşünemez. Hakemlerimize müjdeliyorum. 1 Ocak 2008'den itibaren yeni zamları hayırlı olsun. Bileğinizin hakkı ne ise onu alıyorsunuz. Belki ileride daha da iyi rakamlar alacaksınız" dedi.

Törende kokart takan erkekler orta hakemlerde, geçen yıl FIFA kokartı alan Selçuk Dereli, Cüneyt Çakır, Bülent Demirlek, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım ile bu yıl ilk kez kokartı hak eden Vedat Yüksel ve Hüseyin Göçek bulundu.

Yardımcı erkek hakemlerde ise Baki Tuncay Akkın, M. Emre İyisoy, Bülent Gökçü, Alper Ulusoy, Bahattin Duran, Cem Satman, Cemal Gemici, Serkan Ok, Erdinç Sezertam ve Tarık Ongun FIFA kokartı aldı.

Bayanlar orta hakemlerde Hilal Tuba Tosun, Kadriye Gökçek ve Dilan Gökçek, bayanlar yardımcı hakemlerde ise Seçim Demirel, Necla Akdoğan, Sibel Yamaç ve Belgin Kumru, FIFA kokartı takılan hakemler oldu.

Kaynak: AA