Eskk Doğu Bölge Birliği Mali Kongeresi Yapıldı

Eskk Doğu Bölge Birliği Mali Kongeresi Yapıldı

Merkezi Erzurum'da Bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği'nin 36.mali Genel Kurulu Yapıldı.

Eskk Doğu Bölge Birliği Mali Kongeresi Yapıldı

Merkezi Erzurum'da bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği'nin 36.mali genel kurulu yapıldı.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan toplantıya Trabzon, Ordu, Bursa, Çorum Diyarbakır, Van, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa illerinden 47 kooperatif başkan ve yöneticisi katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplantı Divan Başkanlığına TESKOM Genel Başkan Yardımcısı Bahri Şarlı getirildi. Divan oluşumunun ardından, gündem oylanarak kabul edildi. Esnaf Kefalet Kooperatifi Doğu Anadolu Bölge Birliği Başkanı Hüseyin Akal, yaptığı konuşmada gündemdeki konular üzerine görüşlerini açıkladı.

Toplantıda daha sonra Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, Erzurum Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, Halk Bankası Krediler Müdürü İsmet Gerger birer konuşma yaptı.

Vali Celalettin Güvenç, konuşmasında, esnafın “Hep kredi verilmiyor, faizler fazla, şu uzun vadeli olsun” dediğini belirterek “ Peki biz ne yapıyoruz. Dönüp bir bakalım ona.” dedi. Vali Güvenç konuşmasında “Artık insanlar bilgisayar başına oturup internetten sipariş veriyor. Sizin rakibiniz sadece büyük marketler değil, internet rakibiniz. Onun için iyi bir esnaf olmak lazım. Gel buyur kardeşim, ne istiyorsun, bir çay iç bakalım de ve onu ikna et” dedi.

(ND-İRT-Y)

19.04.2007 20:59 TSİ