Eski ABD Dışişleri Bakanı Madelıne Albrıgh: "Türkiye, Bush Yönetiminin Başarısızlığının En Büyük Örneği"

Eski ABD Dışişleri Bakanı Madelıne Albrıgh: "Türkiye, Bush Yönetiminin Başarısızlığının En Büyük Örneği"

ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeline Albright, Bush Yönetiminin Başarısızlığın En Büyük Örneğinin Türkiye Olduğunu Söyledi

Eski ABD Dışişleri Bakanı Madelıne Albrıgh:

Can Kamiloğlu bildiriyor – ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeline Albright, Bush yönetiminin başarısızlığın en büyük örneğinin Türkiye olduğunu söyledi. Albright, piyasaya çıkan yeni kitabı, "Seçilcek Başkana Notlar: Amerika'nın Liderliği ve Namını Yeniden Nasıl Kazanabiliriz?" (Memo to the President Elect: How We Can Restore America's Reputation and Leadership?) adlı kitabının, New York Union Square de Barnes and Nobles isimli kitapevinde düzenlenen imza töreninde bir konuşma yaptı.

Albright, Bush yönetiminin uyguladığı politikalar nedeniyle ABD'nin dünyada büyük prestij kaybettiğini belirtti. ABD karşıtı olmayan ve ABD'ye sempati duyan ülkelerin bile Bush yönetimi nedeniyle ABD karşıtı olduğunu belirten Albright, "Bush yönetimi dünyada ABD'ye olan desteği tamamen yok etmiştir" dedi. Albight, buna en güzel örnek olarak Türkiye'yi gösterebileceğini söyledi. Albright, "Dost ve müttefik Türkiye'de ABD'ye olan destek Bush yönetiminden önce yaklaşık yüzde 80 civarındaydı. Bu destek şimdi neredeyse sıfıra indi. Türkiye, ABD karşıtı bir ülke oldu. Türkiye örneği Bush yönetiminin başarısızlığının en büyük kanıtıdır.Umarım bir sonraki başkan acil olarak bu durum düzeltir" diye konuştu (ANKA)

(CK/GB)