'Demokrasi ve Hukuku Güçlendirerek Aşacağız'

'Demokrasi ve Hukuku Güçlendirerek Aşacağız'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat, kapatma davası karşısında milleti birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye davet etti. Fırat, 'Demokrasi ve hukuku güçlendirerek süreci aşacağız' dedi.

'Demokrasi ve Hukuku Güçlendirerek Aşacağız'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, kapatma davası karşısında milleti birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye davet etti. Fırat, Türkiye'nin 2008 ve geleceğini kaybetmeyecekleri yönünde umutları olduğunu belirterek, "Demokrasi ve hukuku güçlendirerek süreci aşacağız" dedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı parti yönetimi ve grup yönetiminin katılımıyla toplandı. AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıyı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yönetti. 4 saat süren toplantının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Fırat, toplantıda iç ve dış siyasi gelişmelerin yanı sıra AK Parti'ye ilişkin kapatma davasının ele alındığını kaydetti. Mahkeme sürecinin görüşüldüğünü bildiren Dengir Mir Mehmet Fırat, parti yönetimi ve TBMM Grubu'nda görev alan önemli isimlerin sürece yönelik yorumlarını dinlediklerini belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın Grup Toplantısı'ndaki sözlerine atıfta bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, demokrasi ve hukuk ilkelerine bağlı kalarak süreci yürüteceklerini açıkladı. Fırat, siyasi ve ekonomik istikrarı korumanın öncelikleri olduğuna işaret ederken, "Sorun, Türkiye'nin geleceği, milletin sorunudur" diye konuştu. İstikrarı koruyacaklarından ve demokrasinin kazanacağından söz eden Mir Mehmet Fırat, "Umuyoruz ki Türkiye 2008'i ve gelecek yılları kaybetmeyecek. Hukuk ve demokrasiyi güçlendirerek süreci aşacağız" şeklinde konuştu.

Milletin, ülkenin birlik ve beraberliğini koruyacaklarını ifade eden Dengir Mir Mehmet Fırat, milletin yararını her zaman gözeteceklerini kaydetti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat, teknik detayları haftaya gerçekleşecek Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında değerlendireceklerini sözlerine ekledi.