CHP Myk'daki Değişiklik - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Myk'daki Değişiklik

AA - Haberler | Politika
CHP Myk'daki Değişiklik

Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından yapılan değişiklikle altı yeni isim MYK'da yer aldı Yerel seçim sürecinde oluşturulan beş kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda bulunan dört isim ise MYK dışında kaldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan değişiklikle Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) altı yeni isim yer aldı. Yerel seçim sürecinde oluşturulan  beş kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda bulunan 4 isim ise MYK dışında kaldı.

Yeni MYK listesinde Parti Meclisi üyesi ve eski Milletvekili Tekin Bingöl, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Bir önceki MYK'da bu görevde bulunan Adnan Keskin ise yeni listede yer almadı.

Bir önceki MYK'da iletişim, tanıtım ve medya ile ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Gürsel Tekin, partinin yeni genel sekreteri oldu. Eski Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil de yeni MYK'da listesinde yer almadı.

Kamu politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevini yürüten Haluk Koç ise idari ve mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bu görevde bulunan Umut Oran da yeni MYK'da yer bulamadı.

-Beşli komisyondan sadece Tezcan yerini korudu-

Bir önceki MYK'da Genel Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulunan Gökhan Günaydın, Umut Oran, Adnan Keskin ile Bihlun Tamaylıgil de yeni MYK'da liste dışında kalan isimler oldu. Hukuk ve seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bület Tezcan ise yerini korudu. Böylece yerel seçim sürecinde oluşturulan CHP'nin 5 kişilik Yerel Yönetimler Komisyonu'nda yer alan 4 isim MYK dışında kaldı.

Sivil toplum örgütleri ve diğer meslek kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile parti içi eğitimden sorumlu Perihan Sarı da yeni yönetim kadrosunda yer almadı. Toplamda 6 isim yeni MYK'ya girememiş.

-Yerel yönetimler Ağbaba'ya teslim-

Kılıçdaroğlu, PM üyelerinden 6 ismi yeni yönetim kadrosuna taşıdı.

Buna göre, Tekin Bingöl, parti örgütü ve örgüt yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, daha önce Gökhan Günaydın tarafından yürütülen yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına ise Malatya Milletvekili olan PM üyesi Veli Ağbaba getirildi.

Seyhan Erdoğdu parti içi eğitimden, Emel Yıldırım iletişim, tanıtım, basın ve halkla ilişkilerden, Aytun Çıray sivil toplum örgütleri ve diğer meslek kuruluşlarından, Burhan Şenatalar ise sosyal politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Bir önceki MYK'da yer alan ve Haluk Koç'un yürüttüğü kamu politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, yeni listede "Sosyal Politikalar" olarak yer alırken, Gülseren Onanç'ın istifasıyla boşalan Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevi ise yeni MYK'da "İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı" diye tanımlandı.

Daha önce 18 Genel Başkan Yardımcılığı bulunan MYK'da, bu sayı 17 oldu.

Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Sencer Ayata ve Emrehan Halıcı MYK'daki görevlerini sürdürecek. - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri