Bodrum'da 'Şehitlere Saygı, Teröre Lanet' Yürüyüşü

Bodrum'da 'Şehitlere Saygı, Teröre Lanet' Yürüyüşü

Muğla'nın Bodrum İlçesinde "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet" Adı Altında Yapılan Yürüyüşte Terör Protesto Edildi.

Bodrum'da 'Şehitlere Saygı, Teröre Lanet' Yürüyüşü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Şehitlere Saygı, Teröre Lanet" adı altında yapılan yürüyüşte terör protesto edildi.

İlçede Beşiktaşlılar Derneği öncülüğünde, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bodrum Gaziler Derneği, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar gruplarının katkıları ile düzenlenen yürüyüşe şehit yakınları ve gaziler de katıldı. Belediye Meydanı'ndan başlayan yürüyüşte, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atıldı. Ellerinde Türk bayrakları ile Milta Marina'ya kadar yürüyen grup, 'Ne Mutlu Türküm Diyene' 'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' sloganları attı, Onuncu Yıl Marşı ve Gençlik Marşı'nı

söyledi. Şırnak ve Diyarbakır'da şehit düşenlerin isimleri okunulduğunda yürüyüşe katılanlar hep bir ağızdan "Burada" diye bağırdı.

Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Aydınlı, okuduğu basın açıklamasında, "Askerlerimizi ve yurttaşlarımızı katleden, anaları, babaları, kardeşleri yasa boğan, çocukları yetim bırakan terör örgütü PKK'yı lanetliyoruz. Canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ülkemizi bölmeye kimsenin gücü yetmez" ifadelerini kullandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yürüyüş sona erdi.

(OU-OK-Y)

Kaynak: İHA