Bardakoğlu, Şadırvan Camii'nde Vaaz Verdi

Bardakoğlu, Şadırvan Camii'nde Vaaz Verdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kur'an-ı Kerim'de Bilinmeyen, Bulunmayan ve Anlaşılmayan Soruların Cevaplarının Yer Aldığını Belirterek, Kur'an-ı Kerim'in İnsanoğluna Bilinmeyen Dünyalara Pencere Açtığını Söyledi.

Bardakoğlu, Şadırvan Camii'nde Vaaz Verdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kur'an-ı Kerim'de bilinmeyen, bulunmayan ve anlaşılmayan soruların cevaplarının yer aldığını belirterek, Kur'an-ı Kerim'in insanoğluna bilinmeyen dünyalara pencere açtığını söyledi.

Bartın Merkez Şadırvan Camii'nde öğle namazı öncesi vaaz veren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kur'an-ı Kerim'de bilinmeyen dünyalara pencere açıldığını belirtti. Yaklaşık 300 kişiye vaaz veren Prof. Dr. Bardakoğlu, "Kur'an okumak, içimizdeki kavgaları, iyilikleri bize tanıtır. Kur'an insanın manevi bir aynasıdır. Kur'an rafta durmakla bize rehberlik etmez. Kur'an okumayı öğreneceğiz ve sürekli okuyacağız. Kur'an'ı okuyup anlayacağız. Hayatımızı onun ışığında yönlendireceğiz. Bunun sonu

nereye varıyor, bu yaşadığımız hayatın manası ne, dünya hayatının sonu nereye varacak, ahirette neler olacak gibi soruların cevabı Kur'an-ı Kerim'de yazılıdır. Kur'an bize pozitifi ve modern bilimleri öğretiyor. Bilemediğimiz, anlayamadığımız ve bulamayacağımız dünyalara bir pencere açıyor. Kur'an ayrıca toplum ve devlet için faydalı insan olmamızı ve hiç kimsenin burnunu kanatmadan yaşamayı sürdüreceğimize rehberlik etmektedir. Dünya ve ahiret mutluluğu işte bu demektir" dedi.

Bardakoğlu, vaazında Müslümanlar için Kur'an-ı Kerim kadar namazın da önemli olduğunu ve diğer dinler gibi başka şeylerin arkasında ibadet edilmediğini ifade ettikten sonra cemaatle birlikte öğle namazını kıldı.

(MAO-AK-ÖZ-Y)