Balbey Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Balbey Projesi

AA - Haberler | Güncel
Balbey Projesi

Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, Balbey Projesi kapsamında Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel yenileme alanı ilan edilen alanda yapılacak etaplama konusu ve projeyi uygulamaya yönelik konular oy çokluğu ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, Balbey Projesi kapsamında Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel yenileme alanı ilan edilen alanda yapılacak etaplama konusu ve projeyi uygulamaya yönelik konular oy çokluğu ile kabul edildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin devam toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gündem maddesinde meclise yaptığı bilgilendirmede, söz konusu projenin yapılacağı bölgenin tarihi bir alan olduğunu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun onayıyla ancak bir adım atılabildiğini söyledi.

Planı ay sonunda kurula göndereceklerini belirten Başkan Türel, "Kurul onaylamazsa planın geçerliliği yok. Kurul onayladıktan sonra meclisimize getireceğiz. Ardından Muratpaşa Belediyesi, Şehir Plancıları Odası ve ilgili taraflarla paylaşacağız. Fikir jimnastiği yapacağız. Çok az kaldı zaten herkes şeffaf bir şekilde neyin ne olduğunu görecek." diye konuştu.

Alanda bölge sakinlerinin taleplerini ölçmek için ciddi bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Türel, şöyle devam etti:

"Kimin ticaret, kimin konut, kimin konutunun otoparklı veya otoparksız olması detayına kadar birçok hususun bilinmesi ve geçmişteki kötü örneklerin burada yaşanmaması adına hakikaten ince eleyip sık dokuduğumuz bir süreci geçirdik. Hak sahiplerinin yüzde 58'i imzaladı. Kalanlar da itirazlarımız yok ama projeyi görelim diyor. Vatandaşın genel anlamda ne istediğini öğrendik ve plan projemizi hazırlıyoruz. Planın kurul tarafındın onayıyla her şey çok şeffaf bir şekilde yürümeye devam edecek."

Türel, "Ben projenin gerçekleşmeyeceğine inanıyorum" diyen CHP'li meclis üyesi Recep Tokgöz'e "Sizin bugüne kadar ki bazı projelerimizi gerçekleştiremeyeceğimiz hususundaki bütün görüşlerinizde sizi mahcup ettik. Burada da edeceğiz hiç merak etmeyin. Nasıl ki Konyaaltı Sahilini yapamayacağımıza dair görüşünüzde yanıldıysanız. Boğaçayı'nda yanıldıysanız burada da yanılacaksınız. Zamanla bütün görüşlerinizde yanıldığınızı Balbey'de de göreceksiniz. Şunu söyleyeyim biz Balbey'de güzel şeyler yapmak için çalışıyoruz. O güzel şeyler yapıldığında sanki üzülecekmiş gibi, yapılmasın noktasında bir tarzınız var, ondan dolayı da biz sizleri orada en güzel projeyi, hizmeti ortaya koyduktan sonra belki de üzeceğiz ama Balbeyliler sevinecek ondan hiç kimsenin tereddüdü olmasın." yanıtını verdi.

Balbey Projesi'nde süreci fevkalade şeffaf bir şekilde yürütmekte olduklarının bir kez daha altını çizen Başkan Türel, şunları kaydetti:

"Yapmış olduğumuz çalışma tamamen Balbey'in ve oradaki vatandaşımızın kazanmasına yönelik bir çalışmadır. Etap etap uygulayacağız. Projeler, planlar her şey vatandaşla birlikte yürüyor, bundan sonra da böyle yürüyecek. Bütün bilgileri vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bundan sonraki adımları da oradaki vatandaşlarımıza anlatacağız. Onların görüşleri doğrultusunda her türlü adımı atacağız. Zira böyle bir düşüncemiz olmasaydı bugüne kadar belki bu halk toplantılarını gerçekleştirmezdik. O toplantılara gelen her kişi görüşlerini ifade ediyor. Bizim için de fevkalade aydınlatıcı ve faydalı oluyor. Biz de onlarla bu süreci yürüterek yola devam edeceğiz. Balbey bittiğinde de göreceksiniz hem Balbeyliler kazanacak hem de Antalya kazanacak."

Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli ve ailelerine konaklamalı tatil imkanı sağlamak üzere Lara Birlik Plajı'ndaki EKDAĞ'a ait tesislerin, sosyal tesis olarak Büyükşehir Belediyesi Antalya Sosyal Hizmetler A.Ş'ye verilmesiyle ilgili madde de kabul edildi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title