Avrupalı Türklerin Başbakan Erdoğan'a Destek ve "Demokrasiye Saygı Mitingi"
Haberler » Güncel » Avrupalı Türklerin Başbakan Erdoğan'a Destek ve "Demokrasiye Saygı Mitingi" - Haber

Avrupalı Türklerin Başbakan Erdoğan'a Destek ve "Demokrasiye Saygı Mitingi"

Avrupa'nın farklı ülkelerinden miting alanına akmaya devam eden vatandaşların sayısı 50 bine yaklaştı Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Başkanı Genel Başkanı Çelik: "Duran Türkiye değil yürüyen Türkiye için Erdoğan'a sahip çıkıyoruz" Miting Anadolu Ajansı tarafından http://aa.com.tr/live1 adresinden canlı yayımlanıyor

Avrupalı Türklerin Başbakan Erdoğan'a Destek ve

Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen "Demokrasiye Saygı" mitinginde, Başbakan 'a destek olmak amacıyla 'nın farklı ülkelerinden gelen vatandaşların sayısı 50 bine yaklaştı. Mitingi tertipleyen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Başkanı  Süleyman Çelik,  "Duran değil yürüyen Türkiye için Erdoğan'a sahip çıkıyoruz" dedi.

Türkiye'de yaşanan Gezi Parkı olayları sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için Düsseldorf'taki Rheinpark'ta düzenlenen "Demokrasiye Saygı Mitingi"ne başta Almanya olmak üzere Fransa, Hollanda, Belçika ve İsviçre'den katılan vatandaşların sayısı 50 bine yaklaştı. 

Mitingi düzenleyen UETD'nin Genel Başkanı Çelik, burada yaptığı konuşmada, Düsseldorf'ta toplanmaktaki amaçlarının demokrasiye, Türkiye'ye, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne, küresel barış ve adalete sahip çıkmak olduğunu söyledi. Çelik, "duran Türkiye değil yürüyen Türkiye için, konuşan değil iş yapan Türkiye için borç alan değil borç veren bir için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkılacağını tüm dünyaya haykırmak için toplandıklarını" dile getirdi.

Daha önce demokrasisi darbelerle kesintiye uğrayan, uluslararası arenada hiç bir söz hakkı olmayan bir Türkiye'nin vatandaşları olduklarını ifade eden Çelik, "Bizler 1960'ı unutmadk. 1980'i unutmadık. İlk defa 27 Nisan muhtırasına onurlu bir davranış sergilendi" dedi. Süleyman Çelik, Türkiye'de oynanmak istenen oyunların tutmayacağını ve buna müsade edilmeyeceğini bildirdi.

Rheinpark'ta düzenlenen "Demokrasiye Saygı Mitingi", Anadolu Ajansı tarafından http://aa.com.tr/live1 adresinden canlı yayımlanıyor. - Berlin

Kaynak: AA

Manşet

Haberler