Altın Koza Haberleri

Altın Koza haber, Altın Koza son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altın Koza - 27.10.2020
Aytekin Çakmakçı, SETEM Emek Ödülü'nün sahibi oldu
"Yılanların Öcü", "Muhsin Bey", "Mum Kokulu Kadınlar", "Arabesk", "Sen Türkülerini Söyle", "Işıklar Sönmesin" adlı yapımların da aralarında bulunduğu birçok önemli filme imza atan Çakmakçı, 1986'da Yılanların Öcü ile Altın Portakal'da, 1996'da ise Mum Kokulu Kadınlar ve Işıklar Sönmesin ile Altın Koza'da En İyi Görüntü Yönetmeni seçildi.
Altın Koza - 27.10.2020
"Nasipse Adayız", Mannheim-Heidelberg Film Festivali'nde yarışacak
Film ayrıca 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen" ödüllerine de layık görüldü.
Altın Koza - 14.10.2020
Kentin tanıtımı için Meriç Nehri'nin ortasında klip çektiler
Altın Koza, TRT Belgesel ödülleri gibi pek çok ödülün sahibi Edirneli yönetmen Batuhan Kurt'un idaresinde çekimleri süren kliplerin bir bölümü de debisindeki düşüş nedeniyle ortasında adacıkların olduğu Meriç Nehri'nde devam etti.
Altın Koza - 24.09.2020
Son dakika haberleri... TRT ortak yapımları ulusal ve uluslararası festivallerde başarı kazanıyor
Son dakika haberleri: Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) ortak yapımlarından "Omar ve Biz" Uluslararası Harlem Film Festivali'nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazandı, Mavzer ve Ceviz Ağacı filmleri ise 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde toplam 5 ödüle layık görüldü.
Altın Koza - 21.09.2020
Altın Koza'da birinci olan genç yönetmen kariyerine film sektöründe devam etmek istiyor
27'nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde yalnız yaşayan bir kadının evde kendi kendine kurduğu diyalogları konu alan "61 Sokak No 4" isimli filmiyle birincilik kazanan Çağıl Saydam, kariyerine film sektöründe devam etmek istiyor.
Altın Koza - 15.09.2020
(GRAFİKLİ)- "Unutulmaz karakterlerin oyuncusu: Tarık Akan"
Sanatçı Akan, 1985'te Berlin Uluslararası Film Festivali'nde mansiyon, 1992'de Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu", 1996'da Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Yaşam Boyu Onur Ödülü", 2006'da Sinema Yazarları Derneği "Onur Ödülü", 2007'de ise Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği'nde "Sinema Emek Ödülü" kazandı.
Altın Koza - 14.09.2020
Dijital olarak izleyiciyle buluşacak üç kentin film festivali başladı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ile iş birliğiyle çevrim içi olarak başladı.
Altın Koza - 11.09.2020
"Altın Koza"da Seyhan Nehri üzerinde gondolda film izleme keyfi yaşanacak
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde Seyhan Nehri üzerinde gondollarda seyircilere film gösterimi yapılacak.
Altın Koza - 09.09.2020
"Altın Koza"da öğrenci kısa film yarışması finalistleri ve jüri üyeleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde düzenlenen iki kategoriden biri olan Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması finalistleri ve jüri üyeleri açıklandı.
Altın Koza - 08.09.2020
Üç kentin film festivalinden Kovid-19 dayanışması
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ile iş birliği yapacak.
Altın Koza - 08.09.2020
"Altın Koza"da onur ve emek ödüllerinin sahipleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde verilecek onur ve emek ödüllerinin sahipleri belli oldu.
Altın Koza - 03.09.2020
"Altın Koza"da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince 14-20 Eylül'de düzenlenecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"nın 10 finalisti belirlendi.
Altın Koza - 01.09.2020
Adana Altın Koza Film Festivali'nde ilk jüri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde, Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri üyeleri belli oldu.
Altın Koza - 27.08.2020
"Bir Umut"la hayata tutunanların hikayesi
Yapımcılığını Drama Yapım'ın üstlendiği "Bir Umut"un başrolleri, "Halef" filmindeki performansıyla 2018 Malatya Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Baran Şükrü Babacan, "Eğreti Gelin"deki rolüyle 2005 Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülüne layık görülen Eylem Yıldız ve dizi projelerinde rol almış Funda Eskioğlu paylaşıyor.
title