Altın Koza Haberleri

Altın Koza haber, Altın Koza son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altın Koza - 29.08.2016
23. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Her kategorinin birincisine 7 bin 500 lira para ödülü ve "Altın Koza" heykeli verilecek yarışmanın ödülleri 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek törende sahiplerine takdim edilecek.
Altın Koza - 23.07.2016
YÖK'ten Kapatılan Üniversitelerin Öğrencileri İçin Çalışma
667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ekli (IV) sayılı listesindeki vakıf yükseköğretim kurumları şöyle: "Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara), Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa), Canik Başarı Üniversitesi (Samsun), Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır), Fatih Üniversitesi (İstanbul), Melikşah Üniversitesi (Kayseri), Mevlana Üniversitesi (Konya), Şifa Üniversitesi (İzmir), Turgut Özal Üniversitesi (Ankara), Zirve Üniversitesi (Gaziantep), Kanuni Üniversitesi (Adana), İzmir Üniversitesi (İzmir), Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul), Gediz Üniversitesi (İzmir), Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul).
Altın Koza - 23.07.2016
İşte Kapatılacak Üniversiteler
OHAL'e ilişkin ilk kararnamenin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılacak eğitim kurumları da belli oldu.
Altın Koza - 04.07.2016
Sanat Dünyası, Yılın İlk Yarısında Ünlü İsimleri Kaybetti
Müzisyen, besteci ve aranjör Atila Özdemiroğlu, akciğer kanserine bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 20 Nisan'da yaşamını yitirdi. Onlarca filmin yanı sıra tiyatro oyunlarına da besteler yapan 73 yaşındaki usta müzisyen, "Arkadaş", "Delisin", "Şalvar Davası", "Fahriye Abla", "Züğürt Ağa", "Asılacak Kadın", "Afife Jale", "Muhsin Bey", "Ağır Roman", "Gönderilmemiş Mektuplar" gibi filmlerin müziklerine imza attı. Özdemiroğlu, Altın Koza En İyi Müzik Ödülü ile yedi kez Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü'ne layık görüldü.
Altın Koza - 19.06.2016
Ünlü Oyuncu Eşinin Soyadını İstemiyor.
Mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, Görkem Yeltan Ergeç'in avukatı bir kadının eşinin soyadını almak zorunda kalmasını hak ihlali olarak değerlendirdi. Dava dilekçesinde şu görüşlere yer verildi: "Bir kadının evlilik sonucu kocasının soyadını almak zorunda bırakılması, evlenmeden önceki soyadını; evlilik soyadının yanında kullanması hukuken mümkün olsa dahi kişiye sıkı sıkıya bağlı haklarının ihlali olarak değerlendirilmelidir. Müvekkilim evlilik birliği içerisinde sadece evlenmeden önceki soyadını kullanmak istemektedir. Evlilik soyadının iptali ile sadece evlenmeden önceki soyadını kullanmasına izin verilmesini talep etmek zorunlu olmuştur. Davamızın kabulü ile 'Ergeç' olan evlilik soyadının iptali ile evlilik birliği içinde sadece 'Yeltan' olan soyadını kullanmasına izin verilmesini istiyoruz" GÖRKEM YELTAN ERGEÇ KİMDİR ? Avukatın sunduğu dilekçede, Görkem Yeltan Ergeç'in sanatçı kişiliğine atıf yapılmak için özgeçmişi de ayrıntılı olarak yer aldı. Dava dilekçesinde yer alan bilgiye göre, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, 1993 yılından bu yana çeşitli televizyon dizilerinde, sinema filmlerinde ve tiyatro oyunlarında rol aldı. Evlenmeden önce Görkem Yeltan olarak tanınan oyuncu 2001 yılından bu yana ise yazarlık yapıyor. Görkem Yeltan Ergeç, 18.Altın Koza Film Festivali'nde 'Eylül' adlı filmle, 16.
Altın Koza - 31.05.2016
Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliği'ne Sayılı Günler Kaldı!
Beşiktaş Belediyesi ve KidsNook Masal Akademi'nin bu hafta sonu (4 Haziran Cumartesi -5Haziran Pazar) Akatlar- Sanatçılar Parkında gerçekleştireceği Türkiye'nin ilk masal şenliği, "Bir Varmış Bir Yokmuş" etkinliğine sayılı günler kaldı… Gerek açık sahne gerekse kapalı çadır programları ile çocuklar ve yetişkinler iki gün boyunca dijital hayattan uzakta masalsı günler yaşayacak. Altın Portakal ve Altın Koza ödüllü Beste Bereket'in sunumuyla gerçekleşecek şenliğin açık sahne programı Masallar Dans, Mim'li Masallar, Anadolu Masalları, Müzikli Masallar gibi birbirinde etkileyici etkinlikler ile konukları masallar dünyasında ağırlayacak.
Altın Koza - 26.05.2016
Osmanlı Belgelerinde Adana Sergisi ve Dijital Kent Arşivi" Açıldı
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza Kültür Sanat AŞ tarafından hazırlananan, "Osmanlı Belgelerinde Adana Sergisi ve Dijital Kent Arşivi" açıldı.
Altın Koza - 11.05.2016
Ana Yurdu" Filmi 13 Mayıs'ta Vizyona Girecek
Türkiye prömiyerini Adana Altın Koza Film Festivali'nde yapan filmde Nesrin'in annesi Halise karakterini canlandıran oyuncu Nihal Koldaş, "Yönetmenimiz Senem Tüzen'in anlatmaya çalıştığı anne-kız ilişkisi, aslında kutsal anne-evlat ilişkisine farklı gözle bakan bir yöne evriliyor.
Altın Koza - 04.05.2016
Ankara Yazı-Veda Mektubu" 6 Mayıs'ta Vizyona Girecek
Gala Sinema ve Festival Tic. Ltd. Şti. ve Altın Koza Film Festival A.
title