Ağar: "Dp'nin Barajı Aşamaması Asla Söz Konusu Değil"

Ağar: "Dp'nin Barajı Aşamaması Asla Söz Konusu Değil"

Dp Genel Başkanı Mehmet Ağar, '( Dp'nin Barajı Aşamaması) Asla ve Kata Söz Konusu Değil. Bunu Hep Beraber Göreceğiz' Dedi.

Ağar:

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''(DP'nin barajı aşamaması) asla ve kata söz konusu değil. Bunu hep beraber göreceğiz'' dedi.

Uğur Dündar'ın sunduğu ''Seçim Arenası'' programında canlı yayına katılan Ağar, ANAVATAN ile yaşadıkları birleşme sürecinin başarısızlığa uğramasını ''çöküntü'' olarak görmediğini, daha farklı bir boyutta görmek istediğini söyledi.

''Süreç tabii mecrası içinde yürürken siyasetin bazı meseleleri nedeniyle bunların yaşandığını'' ifade eden Ağar, ''Yarım kalan yolculuklar mutlaka tamama erecektir. Şartlar bugün böyle gelişti, olumsuz gelişti. Ama, ben kimseyi rencide etmemenin gayreti içindeyim'' diye konuştu.

Mehmet Ağar, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın adaylığıyla ilgili yaşanan sıkıntıların hatırlatılması üzerine de, ''Bunlar artık çok geride kaldı, benim için çok önemi olan meseleler değil'' dedi.

Ağar, ''Erkan Mumcu, kendilerine umut bağlayanlarda yarattığı hayal kırıklığı nedeniyle özür diledi, 'Sayın Ağar'ın da toplumdan özür dileme borcu var' dedi. Siz kabul ediyor musunuz?'' sorusuna, ''Benim öyle bir borcum yok. Kaybettiğimiz zamandan dolayı milletle beraber paylaşacağımız başka şeyler vardı, ondan belki bir zaman kaybımız oldu'' karşılığını verdi.

Ağar, milletin içinden geldiğini ve milletine karşı bir hatasının olmadığını söyledi.

Ağar, mal varlığıyla ilgili de Ankara'da bir evi, İzmir'de bir yazlığı ve yaklaşık olarak 25 bin YTL parasının bulunduğunu bildirdi.

Ağar, bugün bazı basın organlarında Genç Parti ile ittifak arayışında olduklarına yönelik yer alan haberlerin anımsatılması üzerine de Genç Parti ile herhangi bir görüşmesinin olmadığını kaydederek, ''Böyle bir şey söz konusu bile değil. Yani hiç bir görüşmem, aramam olmadı. Böyle bir şey söz konusu değilken ayıp derler adama. Kimseyle bir ittifak arayışımız yok. Tamamen balon. Bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok'' diye konuştu.