Haberler

Güneydoğu Enerji Forumu Konferansı Gerçekleşti

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi birlikteliğinde, 2009, 2011 ve 2013’te gerçekleştirilen Güneydoğu Enerji Forumu’nun dördüncüsü düzenlendi.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi birlikteliğinde, 2009, 2011 ve 2013'te gerçekleştirilen Güneydoğu Enerji Forumu'nun dördüncüsü düzenlendi.

Makine Mühendisleri Odası Yeni Hizmet Binasında gerçekleşen konferansa, konuşmacı olarak, Oğuz Türkyılmaz Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Gurubu Başkanı, Prof. Dr. Tolga Yarman Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi, Osman Özberk GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mustafa Hamzaoğlu İL TEKNO A.Ş Proje Müdürü, Prof. Dr. Sermin Onaygil katıldı. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan, Türkiye'nin tükettiği enerjinin 4/3'nü ithal edildiğini belirterek,ülkedeki potansiyel olan yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekti. Türkiye'nin enerji bağımlığı üst düzeyde olan ülkeler arasında yer aldığını belirten Arıkan, "Bildiğimiz üzere üst safhalarda enerji ithal eden bir ülkeyiz. Elektrik enerjisi üretiminde de bu oran yüzde 65'tir. Dolaysıyla OECD ülkelerine baktığımızda son 10 yıl verilerine göre Türkiye de ciddi anlamda bir tartışması var. Bu arz güvenliğini sağlayabilmek adına yenilenebilir enerji kaynaklarımız ve enerjiye dikkat çekmek adına bu forumu gerçekleştiriyoruz. Avrupa da şuanda enerji ve iklim üzerine çeşitli çalışmalar var. Bizimde bu yapılanmadan geride kalmamamız gerekiyor. Avrupa ülkeleri 2050 yılı hedefi koymuş durumda. Bizimde bu planlamanın gerisinde kalmamamız gerekiyor. Özellikle sanayi şehrimizde çağrıda bulunduk, gelin 2050 yılına yüzde yüz yenilenebilir enerji kaynaklarımızı Gaziantep'te uygulayalım. İnşallah Türkiye'de de böyle bir hedef koyma imkanımız olur. Bu forumda özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına ve enerji tüketimi aydınlatma ve sanayideki ekipmanlara özellikle dikkat çekmek istedik. Enerji verimliliğiyle ilgili çok çeşitli çalışmalar oldu. Bu konuda gerekli çalışmalara ulaşabildik mi? Ulaşamadıysak neden ulaşamadık. Özellik sanayide tüketim bazında neler yapmak gerekiyor. Türkiye de nükleer enerji santraline ihtiyaç var mıdır? Nükleer santrale sahip olmak nükleer teknolojiye sahip olmak mıdır? Ulusal güvenlik stratejisi böyle bir stratejimiz olmalıdır" dedi.

Devam eden forum gün boyu yapılacak oturumların ardından sona erecek. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gaziantep Türkiye Yerel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title