Yanal: "Hak Etmediğimiz Bir Sonuç"

Yanal: "Hak Etmediğimiz Bir Sonuç"

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'a Sahasında 1-0 Yenilen Trabzonspor'da Teknik Direktör Ersun Yanal, Hak Etmedikleri Bir Sonuç Aldıklarını Söyledi.

Yanal:

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray'a sahasında 1-0 yenilen Trabzonspor'da teknik direktör Ersun Yanal, hak etmedikleri bir sonuç aldıklarını söyledi.

Yanal, maçın iki bölümünde de büyük çoğunlukta rakiplerine oranla daha kontrollü oynadıklarını belirterek, "Takım yapısından kaynaklanan sorunlar yaşasak da mücadeleye daha yatkın ve paylaşımları daha iyi yapan bizdik. Ama maçın hakkı bu değildi. Biz de son dakikada golü bulabilirdik" dedi.

Artık önlerindeki dönemi iyi kullanmak zorunda olduklarını ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

"Tabii ki, saha sonuçları bu süreci moral açısından etkileyecektir. Bu süreçte de taraftarların gelecek adına beklentilerine cevap vermek için saha sonuçları önemli. Trabzonspor'un kadro yapısıyla son iki yılda geldiği nokta belli. Bunu iyi düşünmek gerek. Ofansif yönde rahat hareket edemiyoruz. Takımın dağılımı bu yönde değil. Bunu çözmek zorundayız."

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Hainz Feldkamp ise alınan sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Trabzon'dan namağlup dönmenin de ayrı bir sevinç olduğunu ifade eden Feldkamp, "Galip gelmeseydik çok üzülürdüm, yazık olurdu. Maçı domine eden takım bizdik. Takımın fiziksel açıdan da iyi olduğunu gördüm. Maçtan önce takımıma, (Burada ayakta kalan takım karakterlidir) dedim. Onlar da ayakta kaldılar" dedi.

Kaynak: AA