Van: Yerel Yönetimler

Van: Yerel Yönetimler

Van Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Tarafından Sürdürülen Çöp Poşetleme Sistemiyle Temizliği Yapılacak Olan Yerler Arasına Yeni Mahalle, İstasyon Mahallesi Bahçeli ve Çevresindeki Ara Sokaklar da Katıldı.

Van: Yerel Yönetimler

Van Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çöp poşetleme sistemiyle temizliği yapılacak olan yerler arasına Yeni Mahalle, İstasyon Mahallesi Bahçeli ve çevresindeki ara sokaklar da katıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, çalışma öncesi temizlik bilinci ve çöp poşetleme sistemiyle ilgili mahalle sakinlerine broşür dağıtıldı. Mahalledeki çöp konteynırları kaldırmakla işe başlayan ekipler, ev ev dolaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Mahallede bulunan ilköğretim okulu öğrencilerine de broşür dağıtıldı. Öğrencilerin bilhassa bu kampanyaya destek vermeleri dikkat çekti. Mahalle sakinleri, "Yapılan temizlik hizmeti değişikliği sayesinde, gündüzden kokmaya başlayan ve çevre görüntü kirliliği oluşturan çöp yığınları olamayacağı için mutlu olduk" dedi.

Van Belediyesi daha önce başlattığı bir çalışmayla şehir merkezinde bulunan çöp bidonları kaldırılarak, bir çok bölgede çöp poşetleme sistemine geçilmişti.

Kaynak: İHA