Vali Ali Fidan: "Doğal Güzellikleri ve Turizmi Sporla Buluşturmak İstiyoruz"

Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce’de 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi için, "Turizm ve sporda Düzce’yi öne çıkarmak amacıyla etkinlikler yapıyoruz" dedi.

Vali Ali Fidan:

Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce'de 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi için, "Turizm ve sporda Düzce'yi öne çıkarmak amacıyla etkinlikler yapıyoruz" dedi.


Düzce'de 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi'nin tanıtım toplantısı Vialand Tema Park'ta gerçekleştirildi. Toplantıda Düzce Valisi Ali Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Türkiye Motorsiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın yanı sıra TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları katıldı.


Düzce'de 4-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi Yarışına katılacak sporcular, Düzce ve 7 ilçesinde gerçekleştirilecek 450 kilometrelik parkuru 4 günde tamamlayacak. Öte yandan Yakın Karadeniz Baja Rallisine katılacak sporcular, temsili yarış startıyla parkur etrafında kısa bir gösteri turu yaptı.


"Doğal güzellikleri ve turizmi sporla buluşturmak istiyoruz"


Turizm ve sporda Düzce'yi öne çıkarmak amacıyla etkinlikler yaptıklarını aktaran Düzce Valisi Ali Fidan, "Doğal güzellikleri ve turizmi sporla buluşturmak istiyoruz. Daha önce düzenlenmemiş, tamamen doğal ortamları kapsayan ralli parkuru, dağlık orman yolları, arazi, çamur geçişleri, eski ve yeni köy yolları gibi birçok farklı yol koşulunu içerisinde barındırıyor. Etkinlik, bütün ilçelerimizde görünürlüğü olan sportif bir yarışma olacak" açıklamalarında bulundu.


Keleş: "Açılışı Düzce'de de yapacağımızı umuyorum"


Düzce'nin motor sporlarına ev sahipliği yapabilecek önemli bir alan olduğunu dile getiren Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, projede emeği geçenlere teşekkür etti.


Keleş, "Yakın gelecekte buradaki gibi açılışı Düzce'de de yapacağımızı umuyorum. Düzce Belediyesi olarak elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Özellikle alternatif doğa sporlarına gelişim ve katkı sağlıyoruz, bundan sonra da desteğimize devam edeceğiz" açıklamalarında bulundu.


Uçar: "Düzce,turizm ve sporun bir araya gelip kaynaştığı ve spor turizminin merkezi olabilecek konuma doğru hızla koşuyor"


Federasyon olarak Türk sporuna gönül veren herkese yardımcı olduklarını belirten Türkiye Motorsiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Biz Kaynaşlı kaymakamı Şenol Koca'nın bizi ziyaretiyle birlikte bu serüvene başladık. Belki yaklaşık bir ay önce, bir yıl içerisinde geleceğimiz noktayı hayal bile etmemiştik. Düzce,turizm ve sporun bir araya gelip kaynaştığı ve spor turizminin merkezi olabilecek konuma doğru hızla koşuyor. Baja Rallisi'de bu mesafe taşlarından olacağını umut ediyorum" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA