Trabzonspor Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürüyor

Trabzonspor, Almanya Kampının Ardından Bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Çalışmalara Başladı. Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni Yönetiminde Yapılan Antrenmana, İzinli Olan Stepanov Ve Szmykowiak Katılmadı. Yaklaşık 2 Saat Süren İdmanda, Fatih Akyel, Fatih Tekke, Erdinç Ve Djokaj Takımdan Ayr...

Trabzonspor Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdürüyor

Trabzonspor, Almanya kampının ardından bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri`nde çalışmalara başladı. Teknik direktör Sebastiao Lazaroni yönetiminde yapılan antrenmana, izinli olan Stepanov ve Szmykowiak katılmadı. Yaklaşık 2 saat süren idmanda, Fatih Akyel, Fatih Tekke, Erdinç ve Djokaj takımdan ayrı koşu yaparken, diğer oyuncular ise kondisyon ağırlıklı antrenmanın ardından şut çalıştı.

Bu arada çalışmayı çok sayıda bordo-mavili taraftar izledi. Trabzonspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, takımdaki sakatların tedavilerinin planladıkları şekilde devam ettiğini belirterek, ¨Şu an için problemli görülen 2 oyuncumuz Fatih Akyel ve Stepanov. Fatih Tekke`de problem yok. Fatih Tekke`nin başarılı bir operasyon ve tedaviye iyi cevap vermesi sonucunda maçlara yetişmesi konusunda bir sıkıntı yok¨ dedi.

Fatih Akyel`in kırığının eski bir kırık olduğunu ifade eden Güney, ¨Tedaviye cevabı çok iyi. Bugün koşulara başladı. Hafif hafif topla da oynuyor. Ağrısı az. Tedavisi istediğimiz gibi gidiyor. Büyük ihtimalle 1-2 gün içinde topla yapılan çalışmalara başlayacak ve planladığımız şekilde lig maçlarına yetişecek¨ diye konuştu.

Stepanov`un ise ayak bileği bağlarında bir yırtık olduğunu kaydeden Güney, ¨Yaptığımız tedavi uygun şekilde devam ediyor. Yarın kendisini düz koşulara başlatacağız, yükleme yapacağız. Eğer ağrısı olmazsa tahmin ediyorum 1-2 gün içinde Stepanov da topla çalışmalara başlayacak¨ bilgisini verdi.

Güney, bütün sakat futbolcuların iyileşmelerindeki seyrin iyi olduğunu belirterek, şunları söyledi: ¨Hepsinin maçlara yetişeceğini tahmin ediyorum. Fakat kesin bir şey söylemek için 2-3 günlük süredeki düz koşu ve çalışmaların vereceği sonuç önemli. Tüm futbolcularımızın Kayserispor maçıyla birlikte lige hazır olacağını tahmin ediyorum.¨

Kaynak: DHA