THY, Priştine Seferlerini Artıracak

THY, Priştine Seferlerini Artıracak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Giderek Artan Talep Üzerine Kosova Seferlerini Artıracaklarını Söyledi.

THY, Priştine Seferlerini Artıracak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, giderek artan talep üzerine Kosova seferlerini artıracaklarını söyledi.

İstanbul-Priştine seferlerinin başlamasının 5. yılı dolayısıyla Kosova'ya gelen THY Genel Müdürü Kotil, Priştine'ye yapılan haftalık sefer sayısını, aşamalı olarak 4'ten 7'ye çıkaracaklarını belirtti. THY'nin 5 yıldan beri Kosova'nın başkenti Priştine'ye uçmasından şeref ve mutluluk duyduklarını belirten Kotil, "Kosova, çok önemli ve çok anlamlı bir coğrafya. Biz aslında Priştine'yi dünyaya bağlıyoruz. Yolcuları yalnız İstanbul'a değil, İstanbul'dan da 103 yurtdışı noktasına bağlıyoruz. Bu bizim için çok

önemli bir görev. Bundan dolayı Priştine seferlerini artırmak niyetindeyiz" diye konuştu. Kotil, Priştine Havaalanı'nda THY'nin gelişme hedefleriyle ilgili olarak, "Biz dünya havacılığında lider olmak istiyoruz. Son 4-5 yıldan beri yüzde 20 büyüyen dünyada başka havayolu şirketi yok" ifadelerini kullandı. Bu açıdan Avrupa Birliği'ni (AB) aştıklarını belirten Kotil, uçak sayısı ve yolcu sayısının 10 milyondan 20 milyona gelmiş olmasının, THY'nin yükselişinin en iyi göstergesi olduğunu belirtti. Tüm bunların

Türkiye'nin çok iyi gittiğini, havacılığın da çok itibar gördüğünü gösterdiğini belirten Kotil, "Tabi bunu 1933 yılındaki o ileri görüşlülüğe bağlamak gerekiyor" dedi. THY'nin zirvede olduğunu hatırlatan Kotil, THY için parlayan yıldız tanımlaması yapıldığını ve ülkenin ekonomik kalkınmasının devam etmesinin THY'ye olumlu yansımaları olacağını vurguladı.

Kosova'ya ilk kez gelen THY Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul-Priştine seferlerinin başlamasının 5. yıldönümü vesilesiyle düzenlenecek resepsiyona da katılacak.

(EK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA