Tambi'den Uluslararası Bir Birincilik Daha - Haberler
Haberi Paylaş

Tambi'den Uluslararası Bir Birincilik Daha

Bültenler - Haberler | Güncel
Tambi'den Uluslararası Bir Birincilik Daha

Bulgaristan'da yapılan III Uluslararası "Heirs of Orpheus" müzik yarışmasında 15 ülkeden 100 yarışmacı yeteneklerini sergiledi.

Tambi Cimuk Amerika, Rusya, Kanada ve Almanyalı konservatuar öğretim üyesi akademisyenlerden oluşan jüriyi adeta büyüledi. Tambi, iki yıllık piyano eğitimine rağmen 10-15 yıllık piyano eğitimi alan konservatuvarlı yarışmacıları geride bırakarak birincilik derecesi elde etti.

Başarıya doymayan Tambi aynı jüri tarafından üstün Mozart performansı diploması ile ödüllendirilirken, 2017'de gitmeyi planladıkları ABD Long Island Konservatuarından da başarı sertifikası ile ödüllendirildi. Tambi, Bugaristan'da düzenlenen yarışmada en iyi yarışmacı olması sebebiyle kapanış konserinde yine jüri tarafından kapanış konseri vermekle onurlandırıldı. Tamamı konservatuar öğrencilerinden oluşan yarışmacıları geride bırakarak her yarışmada derece elde eden Tambi "Bana inanıp destek veren başta hocam Elena Çekiç ve direktörüm Rüstem Avcı olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bir rüyayı hep birlikte yaşıyoruz. Çok gururlu ve heyecanlıyım" dedi.

Bu yarışmayla dünya müzik otoritelerini bir kez daha şaşırtan Tambi Cimuk'un piyano eğitmeni ve AkademiX Güzel Sanatlar Merkezi Piyano Bölüm Başkanı Elena Çekiç "Tambi'nin yeteneğini ilk keşfettiğimizden bu güne kadar geçen sürede çok çalıştık. Tambi uyguladığım çalışma programına tam olarak uyuyor. Disiplin konusunda hiç sıkıntımız yok. Bu yaz Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Amerika'da 44 günlük bir müzik kampı geçirdik. Bunun da büyük faydasını gördük. Biz sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Tambi dünyada Bursa ve ülkemizin adını yükselttikçe daha mutlu olacağız" dedi.

Tambi Cimuk'un direktörü Rüstem Avcı da "Elbette çok mutluyuz. Her gün ölümlerle anılan bir ülkeden böylesi başarı haberler ine de vesile olmak sevindirici. Biz Tambi'ye, Tambi'de bize sonuna kadar inanıyor. Bu yıl Almanya'dan birincilik, İsveç'ten ikincilik ve Bulgaristan'dan da birinciliğin yanı sıra müzik otoritelerinin adeta şapka çıkarttıkları onur ödülleri aldık. Şimdi önümüzde 25 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında yapılacak İspanya yarışması var. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yoğun desteğiyle ortak yürüttüğümüz bu çalışma ülkemizde sanata yaklaşım konusunda da örnek bir çalışmadır" diye konuştu.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
500