Sivas'ta 58 Halı Sahanın Yapımında Sona Gelindi

Sivas'ta 58 Halı Sahanın Yapımında Sona Gelindi

19.10.2017 15:13 | Son Güncelleme: 19.10.2017 15:13
Sivas'ta 58 Halı Sahanın Yapımında Sona Gelindi

Sivas'ta köylere yapılacak 58 halı sahanın yapımında sona gelindi.

Sivas'ta köylere yapılacak 58 halı sahanın yapımında sona gelindi.

Sivas İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Valiliği ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın da finans desteği sağladığı 58 halı sahanın yapım işinde sona yaklaşıldı.

"Şehirde Ne Varsa Köyde de O Olacak" sloganıyla hayata geçirilen projede amaç, köylerde yaşayan gençleri spora yöneltmek, onların beden ve zihin olarak gelişimine katkı sağlamak.

Vali Davut Gül, konyla ilgili yaptığı açıklamada, tamamlanan halı sahaların hizmete açıldığını belirterek, "Merkezden ilçelere, ilçelerden köylere, insanın yaşadığı her yere hizmet taşıyarak herkesin yaşadığı yerde mutlu olmasını amaçlıyoruz. Köylerimizin işlevselliğini ortaya koyduğumuz her proje ile geliştirerek, kırsal göçüde engellemeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a, projeye verdiği destekten dolayı teşekkür eden Gül, şunları kaydetti:

"Proje kapsamında Altınyayla'da 1, Akıncılar'da 1, Divriği'de 1, Gemerek'te 3, Gürün'de 5, Hafik'te 1, İmranlı'da 1, Kangal'da 1, Koyulhisar'da 1, Suşehri'nde 3, Şarkışla'da 6, Ulaş'ta 2, Yıldızeli'nde 15, Zara'da 3 ve Sivas Merkezde ise 14 köyde halı sahalar gençlere kazandırılıyor.

Sivas merkezde Kurtlapa ve Yakupoğlan köylerinde, Altınyayla'da, Kale Mahallesi'nde, Divriği'de YİBO'da, Koyulhisar'da, Aksu'da, Gemerek'de, Eskiyurt, Yeniköy ve Eğerci köylerinde, Gürün'de, Beypınar, Eskihamal, Ayvalı, Çamlıca ve Yolgeçen köylerinde, Hafik'te, Merkez'de, Kangal'da, Çetinkaya'da, Suşehri'nde, Çataloluk, Sarıca ve Esenkaya köylerinde, Şarkışla'da, Akçakışla, Samankaya, Gürçayır, Cemel, Tepe ve Kızılcakışla köylerinde, Ulaş'ta, Yenikarahisar ve Baharözü köylerinde, Yıldızeli'nde Büyükakören, Esmebaşı, Kalın,

Karalar, Kargın, Yolkaya, Kavak, Kümbet, Çağlayan, Yavu, Güneykaya, Yusufoğlan, Karacaören, Çobansaray ve Sarıyar köylerinde, Zara'da ise Korkut, Yapak ve Şerefiye köylerinde halı sahaların yapım işi tamamlandı.

42 köyde halı sahanın yapım işi tamamlanırken, 16 köyde ise çalışmalarda son noktaya gelindi. Altyapısının yapılarak inşaat aşamalarının bitirildiği köylerde, sahaların halıları serilecek ve saha tel örgü ile çevrilecek. Proje 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar tamamlanarak, muhtarlıklarımıza ve vatandaşlarımıza emanet edilecek."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sivas'ta 58 Halı Sahanın Yapımında Sona Gelindi - Sivas
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 05:24:42. #1.15#
title