Rize - Cami Hoparlöründen Polis Anonsu !

Rize - Cami Hoparlöründen Polis Anonsu !

Rizeli Daha Önce de Ezan Yerine Zeki Müren'den Şarkı Dinlemişti

02.05.2010 15:54 | Son Güncelleme: 02.05.2010 15:54
Rize - Cami Hoparlöründen Polis Anonsu !

RİZELİ DAHA ÖNCE DE EZAN YERİNE ZEKİ MÜREN'DEN ŞARKI DİNLEMİŞTİ

BİR süre önce cami hoparlörlerinen ezan yerine Zeki Müren'in sesinden klasik Türk müziği parçası dinleyen Rizeliler dün gece de polis anonsu ile şaşkına döndü. Rize'de dün gece yatsı ezanına polis telsizlerinden geçen anonslar karıştı. Bazı camilerin hoparlörlerinden ezanın yanısıra, "Merkez, durum normal" anonsu yankılandı.

Olay dün gece saat 21.00 sıralarında yatsı ezanı okunurken yaşandı. Merkezi ezan sisteminin bağlı olduğu Dağsu ve Şeyh Camileri ile diğer bazı cami hoparlörlerinden, ezanın yanı sıra polislerin belli saatlerde yaptıkları çevrim anonsları da ezan sesine karıştı. Durum raporu veren polis ekiplerinin, "48 62 merkez, durum normal" , "48 68 merkez, durum normal" şeklindeki anonsları kent sokaklarında yankılandı. Bazı vatandaşlar cami imamlarını telefonla arayarak haber verdi.

İl Müftüsü İlyas Serenli ise anons duymadığını belirterek "Ben yatsı saatinde Sahil Cami'nde ezan dinledim. Burada böyle bir ses duymadım. Merkezi ezan sisteminde bir camide duyulurken diğerinde duyulmaması olmaz. İlgili caminin hoparlörlerinden ya da amfisinden kaynaklanan bir arıza olabilir. Bu yönde bana bir şikayet gelmedi. Ancak yine de konuyu inceleteceğiz" dedi. Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş da, polis telsiz konuşma frekanslarının bir başka sisteme sarkmasının mümkün olamayacağını belirterek konuyu araştıracaklarını söyledi.

Daha önce Zeki Müren şarkıları çalınmıştı

Rize'de 11 Ocak 2010 tarihinde merkezi ezan sisteminin bağlı olduğu 170 camide yatsı ezanı sırasında Zeki Müren' in sesinden Türk Sanat Müziği parçası yayınlanmıştı. Yaklaşık 3 dakika süren yayın daha sonra görevlilerin durumu fark edip merkezi ezan sistemini kapatmasıyla sona ermişti.

GÖRÜNTÜLÜ TAKİP EDİLİYOR

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title