Haberler

Hasan Turan: Siyonist işgalcileri kollayıp vatanlarını savunanlar vicdansızdır

Güncelleme:

TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Siyonist işgalcileri kollayıp vatanlarını savunan Filistin halkının elinin, kolunun bağlanmasını isteyenler, akıllarını ve vicdanlarını Siyonistlere kiraya vermiş vicdansızlardır.

TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Siyonist işgalcileri kollayıp vatanlarını savunan Filistin halkının elinin, kolunun bağlanmasını isteyenler, akıllarını ve vicdanlarını Siyonistlere kiraya vermiş vicdansızlardır." ifadesini kullandı.

Turan, Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulduğu "Nekbe"nin (Büyük Felaket) 76. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, "İşgalci güçlerin kadim Filistin topraklarını işgal edişinin 76. yılındayız. İşgalin üzerinden tam 76 yıl geçti. Emperyalist güçlerin desteği ve onayıyla İslam coğrafyasının ortasına yerleştirilen İsrail tarafından 1948'den (Nekbe-Büyük Felaket) bu yana Filistin içinde ve dışında 100 binlerce kişi öldürüldü, 1967'den bu yana ise milyonlarca kişi gözaltına alındı." ifadelerini kullandı.

İsrail'in, 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda Gazze'de 104'ü Birleşmiş Milletlere (BM) ait olmak üzere toplamda 89 bin binanın yıkıldığını ya da büyük zarar gördüğünü kaydeden Turan, altyapı, yollar, elektrik ve su şebekeleri ile tarım arazilerinin de zarar gördüğü Gazze'de savaşın maliyetinin 30 milyar dolar olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Bunun artık saldırı, işgal kelimeleri ile ifade edilecek bir durumu geçtiğini aktaran Turan, orada açıkça insanlığın katledildiğini ve eşi benzeri görülmemiş bir soykırım yapıldığını vurguladı.

"Umarım Filistin'de kalıcı ateşkes yürürlüğe girer ve 'Nekbe' acıları bir daha yaşanmaz"

Siyonistlerin Arz-ı Mev'ud dedikleri sapkın hayalin amacının Nil'den Fırat'a kadar Müslüman bir fert bırakmamak olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti:

"Bunu gizlemek isteseler de zaman zaman şuurunu kaybetmiş canilerin sözcüleri ağızlarından kaçırıyorlar. Ama bunu asla başaramayacaklar. Soykırımı, adına İsrail denilen terör devleti yaptı; Amerika Birleşik Devletleri soykırıma silah dahil her türlü desteği verdi. İngiltere, Almanya, Fransa başta olmak üzere Avrupa'nın hemen tamamı soykırıma açık destek sağladı. Hepsinin elinde soykırımın izi var, ellerinde kan var. İnsanlık bunu asla unutmayacaktır. Topraklarını savunan 'direnişçilere destek veriyor' diye Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetimizi eleştirenler; Filistinlilerin küçücük bir kara parçasına dört bir yandan sıkıştırıldığının ve her türlü insani yardımdan yoksun bırakıldığının farkında değiller mi? Siyonist işgalcileri kollayıp vatanlarını savunan Filistin halkının elinin kolunun bağlanmasını isteyenler, akıllarını ve vicdanlarını Siyonistlere kiraya vermiş vicdansızlardır. Eğer Siyonist işgalciler durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü Anadolu'ya dikecekleri açıktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; 'Gazze direnişi; bu toprakların ileri hat savunmasıdır.' Filistin'in direnişini ortaya koyan Hamas ve diğer direnişçi gruplar Filistin'in Kuva-yi Milliyesi'dir. Eğer bir terör örgütü ve terör çetesi varsa o da yıllardır Filistin topraklarını işgal ve gasbeden Siyonistlerdir."

Tüm dünyadaki mazlum milletlerin sembolü, Mescid-i Aksa'nın bekçisi Filistinlilerin Nekbe Günü'nün özgürlük ve egemenliklerine vesile olmasını dileyen Turan, "Umarım kısa zamanda Filistin'de kalıcı ateşkes yürürlüğe girer, işgal sona erer ve 'Nekbe' acıları bir daha yaşanmaz." ifadelerini kullandı.

Küresel güçlerin, kendi çıkarları doğrultusunda bu savaşın ve çatışmanın tek bir Filistinli kalmayıncaya kadar sürmesini istediğini belirten Turan, "Bir varil petrol için, enerji için dünyayı yakmayı göze alan, insanların katledilmesine göz yuman zihniyet elbet bir gün yıkılacaktır. Dünya halklarının onurlu direnişi ve protestoları saltanatlarının sonunun geldiğini işaret etmektedir." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin "one minute" çıkışından bu yana siyasal, sosyal, ekonomik, diplomatik ve askeri saldırılara muhatap olduğunu kaydeden Turan, "Birçok bedel ödedik. Dünya Gazze'ye sırtını dönse de biz dönmeyeceğiz. Kınayıcıların kınamasından korkmadan, Filistin halkının haklı davasının yanında olmaya devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki küresel vicdan, küresel kötülüğü yenecektir. Filistin halkının haklı davasının yanında yer almaya ve barbarlığı durdurmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Mazlum ve mağdur Filistin halkının bu acı gününde dünyanın dini, dili, etnisitesi, siyasi ve ideolojik görüşü ne olursa olsun bütün vicdanlı insanlarını dayanışmaya ve onlara destek olmaya davet ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Politika

Milletvekili Hasan Turan Filistin İstanbul AK Parti İnsan Hakları Dış Politika Politika Haberler

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Milyonluk otomobil ile İstanbul gezintisi! Tasarruf tedbirlerinin teğet geçtiği bakanlık

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Rize İl Başkanı Ayar'ın istifası sonrası AK Parti'den değişim mesajı: Adımlar atılacak

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu 24. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 22 Mayıs Sandık Kokusu yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Taş Kağıt Makas 13. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 22 Mayıs Taş Kağıt Makas yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Kuruluş Osman 162. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 22 Mayıs Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Türbülans Nedir ve Neden Olur? Uçak Seyahatlerinde Türbülansın Etkileri Seferberlik tüzüğü neden kaldırıldı? Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği nedir? Sandık Kokusu CANLI izle! Show TV Sandık Kokusu 23. Bölüm CANLI izleme linki! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Sık sık idrara çıkma neyin habercisi? Günde 10 kere idrara çıkmak normal mi? Hababam Sınıfı ne zaman, nerede çekildi? Hababam Sınıfı okulu nerede? Hababam Sınıfı oyuncuları kimler, konusu ne? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı konusu, oyuncuları ve Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı özeti! 2026 UEFA Avrupa Ligi nerede oynanacak? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22-23 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Taş Kağıt Makas CANLI izle! KANAL D Taş Kağıt Makas 12. bölüm CANLI izleme linki!
Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

Tabutlardan sadece ikisinin üzerinde vardı! Reisi'nin cenazesinde dikkat çeken detay

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title