Haberler

MHP Genel Başkan Yardımcıları Elazığ'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP’nin kongrelerden kaçan bir parti olmadığını belirterek, dışarıdan birilerinin MHP üzerinden emellerine kavuşamayacağını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP'nin kongrelerden kaçan bir parti olmadığını belirterek, dışarıdan birilerinin MHP üzerinden emellerine kavuşamayacağını söyledi.

MHP Elazığ İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı törenle yapıldı. Törene, MHP Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Karakaya, Atilla Kaya, Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, MYK üyesi Adem Özbay, İl Başkanı Oğuzhan Demir ve parti üyeleri katıldı. Açılışta konuşan Karakaya, siyasetin tüm sorunların çözümünü yapan kurum olduğunu belirterek, "Bugün Türk siyaseti ciddi bir çıkmaza girmiştir. Siyasi partilerin bir şekilde değiştirilmesi ve dönüştürülmesi noktasında bazen ahlaksızca müdahalelerin yapıldığını görüyoruz. MHP ile ilgili 1 Kasım'dan sonra olağanüstü kongre süreci başlatıldı. Bu olağanüstü kongre talebinde bulunan ve imza verenler de bizim ülküdaşlarımız, kardeşlerimiz ve arkadaşlarımızdır. Dışarıdan birileri MHP üzerinden emellerine kavuşamayacaklardır. MHP 47 yıllık siyasi geçmişinde olduğu gibi birliğini, dirliğini her zaman sağlayacaktır" dedi.

MHP'nin geleneklerinin olduğunu dile getiren Karakaya, "MHP kongrelerden kaçan bir parti değildir. Kongre tarihini belirlemiştir. Önümüzdeki 9 Ekim'den itibaren ilçelerle beraber olağan bir kongre sürecini başlatmaktadır. Olağan kongre süreciyle partililer bir araya gelip istişarede bulunacak ve önümüzde yapılacak bir seçimde Allah'ın izniyle tek başına iktidarda olacak" diye konuştu.

"GERÇEK SEBEBİNİ BİLMEK İSTİYORUZ"

AK Parti'nin almış olduğu kongre kararı hakkında konuşan Karakaya, "Partiler siyasi olarak genel başkanlarını değiştirir ona mensupları, delegeleri karar verir ama görevdeki başbakan hepimizi ilgilendirir. Hiç kimsenin Türkiye'nin geleceğini riske atmaya hakkı yoktur. Millet ve MHP olarak bunun gerçek sebebini biz de bilmek istiyoruz" ifadelerinde bulundu.

MHP'nin olarak 7 Hazirandan sonra 1 Kasım seçimlerinde milletvekili sayısının yarı yarıya düştüğünü dile getiren Karakaya, "MHP'yi milletvekili sayılarıyla, oy oranlarıyla değerlendirenler yanlış yaptıklarını mutlaka göreceklerdir. MHP sayıların ötesinde bir özgül ağırlığı olan siyasi harekettir. Türk milletinin en son kalesi ve göz bebeğidir" dedi.

"TÜRK SİYASETİ SIKINTININ İÇİNDE"

Türk siyasetinin ciddi bir sıkıntı içinde olduğunu da ifade eden Karakaya, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Terörle mücadele de iktidar partisinin göstermiş olduğu kararlığı bugün itibariyle destekleyeceğimizi ve terörle mücadele de sonuna kadar arkasında olacağımızı söyledik. Türkiye şuan olağanüstü kongreye giden AKP kongre sonuçlarına kilitlendi. Bu kongre sonucunun ne olacağını, nasıl çıkacağını hep birlikte göreceğiz. Ama şunu bilelim ki MHP olarak bizim kaybedecek zamanımız yok." - ELAZIĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mevlüt Karakaya Kahramanmaraş Elazığ Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak?
CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title