Haberler

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte ilk tepkiler

Abone Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleştirilen zirve sonrası EYT'de yaş şartı olmayacağını ve ilk etapta 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını söyledi. Söz konusu karar sonrası siyaset ve iş dünyasından üst üste paylaşımlar geldi. İşte düzenlemeye ilişkin yapılan yorumlar.

Milyonların heyecanla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( Eyt ) düzenlemesiyle ilgili Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eyt'de yapılacak yeni düzenlemeyle emeklilikte yaş şartı aranmayacağını belirtti. Erdoğan, "Sosyal güvenlik sistemimizin aktif, pasif dengesini korumayı başarıyoruz. Emekli maaşlarında yıllar içinde yaptığımız yüksek oranlı artışlarla reel olarak bu k esimi kendi geliri ile geçinebilmesine imkan sağlayacak seviyeye çıkardık. Bugün 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor" dedi.

İŞ DÜNYASI VE SİYASİLER NASIL KARŞILADI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı EYT düzenlemesiyle ilgili iş dünyası ve siyasilerden üst üste paylaşımlar geldi. İşte gelen yorumlardan bazıları:

KILIÇDAROĞLU'NDAN GÖNDERMELİ YORUM

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, EYT düzenlemesiyle ilgili göndermeli bir yorumda bulundu. Temmuz ayında yaptığı "EYT loading" paylaşımını alıntılayan Kılıçdaroğlu, "Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

"İŞTE BİZE BÖYLE GEL SAYIN ERDOĞAN"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İşte bize böyle gel sayın Erdoğan... Siyasi rekabeti dedikoduyla değil, hizmetle yap da kazanan milletimiz olsun. Yapılan düzenleme EYT'li kardeşlerime hayırlı olsun. Sırada emekli maaşlarını asgari ücret düzeyine çıkarmak var. Haydi bakalım, bizden önce yap da görelim." ifadelerini kullandı.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte ilk tepkiler

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: KALICI ÇÖZÜMLER BULACAĞIZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "EYT düzenlemesi hayırlı, uğurlu olsun. İktidarını sürdürme ve iktidar ömrünü sündürme gayretiyle de olsa Ak Parti hükümetine adım attırmayı başardık. Seçim öncesi bu şekilde olsa da, esas seçimden sonra yıllardır bekleyen problemlerimize hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz" şeklinde açıklamada bulundu.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

GÜLTEKİN UYSAL DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Demokrat Partisi Genel Başkanı Gültekin Uysal ise söz konusu kararla ilgili "EYT'lilerin hakkını gündeme taşıyan sivil insiyatiflere, ana muhalefetten başlayarak tüm muhalefet partilerine ve desteklerini esirgemeyen medya kuruluşları, basın mensupları ve hakkı hukuku dert edinen herkese teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

ÖMER ÇELİK: HAYIRLI UĞURLU OLSUN

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise EYT düzenlemesi ile ilgili "EYT ilgili düzenleme sayesinde yıllara yayılan bir sorun daha çözüldü. Sorun çözme siyaseti başarıyla yoluna devam ediyor" dedi.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

NUMAN KURTULMUŞ: ŞÜKRANLARIMIZI İFADE EDİYORUZ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da EYT kararıyla ilgili "EYT'de yaş sınırı yok. Biz de bu kararı dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza, yıllardır dertlerini dinlediğimiz, taleplerini dinlediğimiz EYT'li vatandaşlarımız adına, milletimiz adına şükranlarımızı ifade ediyoruz." ifadelerini kullandı.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

MUSİAD BAŞKANI: ERDOĞAN VE EKONOMİ YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

MUSİAD Başkanı Mahmut Asmalı ise Uzun yıllardır işgücü piyasasının en önemli gündem maddesi konumunda bulunan EYT meselesinin çözümü noktasında göstermiş olduğu kararlılık sebebiyle, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmak üzere bütün ekonomi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın uygulanacak olması ve emekli olup çalışmaya devam edeceklerin bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaları amacı ile sosyal sigorta prim teşviki getirilmesi ile çalışanlarımızın... KGF desteğiyle kıdem tazminatı yükünün azaltılacak olmasıyla da işverenlerimizin beklentilerini karşılayan EYT düzenlemesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz." dedi.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

ASKON BAŞKANI ORHAN AYDIN: İŞ DÜNYASINI DA MUTLU ETTİ

ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, söz konusu düzenlemeyle ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından açıklanan EYT düzenlemesi ile 2 milyon 250 Bin çalışanımız beklediği müjdeyi sınırlandırma olmadan almıştır. Bu bağlamda çalışmaya devam edecek kişilere de verilecek SGK prim desteği de yaşanacak iş gücü kaybının da önüne geçecektir. İş Dünyası olarak hem çalışanın hem de işverenin korunacağı bir modelin çıkmış olması bizleri mutlu etmiştir. Bu konuda kıymetli desteklerinden ötürü Cumhurbaşkanımıza ve Çalışma ve Sos. Güv. Bakanımız Vedat Bilgin'e de ASKON ailemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

EYT düzenlemesine iş dünyası ve siyasetçiler ne dedi? İşte gelen yorumlar

İTO BAŞKANI AVDAGİÇ: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ise alınan kararla ilgili "EYT'nin tüm kesimleri kapsayacak şekilde çıkmasını, iş dünyamızın tüm paydaşları için son derece olumlu karşılıyoruz. EYT çalışma hayatımız için bir tazelenme fırsatıdır. Hem emekliliğe hak kazananların hem de işgücüne yeni dahil olacakların beklentileri gerçekleşecek. Çalışanlarımız bu imkandan yararlanırken iş dünyası olarak üretimin idamesi için üzerimize düşeni yapmanın gayreti içine olacağız. Cumhurbaşkanımızın, işletmelerin üzerinde oluşacak kıdem tazminatı yükünün hafifletilmesi için açıkladığı KGF kredi paketini çok önemsiyoruz." Bunun organizasyonel hazırlığı ve planlaması içindeyiz. Şirketlerimiz, işlerin idamesini sağlayıp üretimde sürdürülebilirliği temin edecek tedbirleri alacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu İto EYT Politika Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000

Yorumlar (6)

Denden Semsem:

Yaparsa baldoğan candoğan aşkdoğan yapar. Allahın izni ile. Unutmayın ki Allahın nuru kendini tamalayacaktır. Siz sadece nerede olduğunuza bakın

Yanıtla76
x girilmez:

Muhalefet buna üzüldü, seçim vaadi yapacaklardı erdoğan onları da emekli etti

Yanıtla67
By rabsin:

Belki bugün İçin herkes kişisel baktığında sevinebilir iyi oldu diyebilir fakat gelişmiş Ülkelerde bile 65/66 iken bu yaş devletin kasasına ağır bir yük getirmiştir. Allah devletimi güçlü kılsın ne deyim.

Yanıtla76
Sadık:

Allah Devletimizden razı olsun.

Yanıtla04
MUSTAFA YILDIRIM :

BU DÖNEMDE EMEKLİ MAAŞI İLE GEÇİNMEK BÜYÜK BİR MUCİZEDİR...

Yanıtla23
Samet Can:

Memur maaşlari % 30 uzerine olsun bir memur olarak soz veriyorum ve diger memur arkadaslarimda benimle ayni fikirde oyumuz akp ye olacaktir.

Yanıtla23
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title