Osmangazi Belediyesi 5 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı Yaptı

Osmangazi Belediyesi 5 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı Yaptı

Bursa'nın Osmangazi Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi yardımına bu yıl da devam etti.

Osmangazi Belediyesi 5 Bin Öğrenciye Kırtasiye Yardımı Yaptı

Bursa'nın Osmangazi Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi yardımına bu yıl da devam etti. Yeni eğitim yılının başlamasıyla ailelerin yükünü azaltmaya çalışan belediye, ilçedeki okullarda 1. sınıfa başlayan 5 bin çocuğa yardım dağıttı. Bu amaçla Mutlular Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nun bahçesinde düzenlenen törene Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez ve öğrenciler katıldı.

Burada 160 öğrenciye çanta dağıtan Başkan Dündar, eğitime yapılan her katkının geleceğe dair önemli bir yatırım olduğunu söyledi. Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak eğitime tam destek için öğrencilerimizin yanındayız, Bugün Mehmet Akif Mahallesi'nde, okula yeni başlayan çocuklarımıza çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttık. Osmangazi genelinde 5 bin öğrenciye bu yardımı yaptık. Bundan sonra da çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Mutlular Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nun bölge için yetersiz olduğuna da dikkat çeken Mustafa Dündar, mahalleye yeni bir okul müjdesi verdi: "Mahallemize bu okul yetersiz. Plan değişikliği yaptık, burada bir okul daha yapacağız. Böylece Bursamız için ikinci okulun adımını da atmış oluyoruz. Hamitler'de yapmayı planladığımız Murat Hüdavendigar Lisesi'ninse proje aşaması tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. en kısa zamanda inşaatına başlayacağız." 200'ün üzerinde okula yardım götürdüklerini belirten Başkan Dündar, "Yeter ki geleceğimiz sağlam temeller üzerine kurulsun." diye konuştu.