Ordu'daki Trafik Kazaları
Haberler » Yerel » Haber

Ordu'daki Trafik Kazaları

Ordu İl Genelinde Son Bir Ay İçinde Meydana Gelen Trafik Kazalarında 11 Kişi Hayatını Kaybederken, 24 Kişi de Yaralandı

Ordu'daki Trafik Kazaları

Ordu il genelinde son bir ay içinde meydana gelen trafik kazalarında 11 kişi hayatını kaybederken, 24 kişi de yaralandı.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Ordu il merkezi ve ilçelerde son bir ay içinde meydana gelen 11 kişinin hayatını kaybettiği, 24 kişinin de yaralandığı kazaların 3'ü yayaya çarpma neticesinde 9'u ise çeşitli sürücü hatalarından kaynaklandı.

Yayaya çarpma nedeniyle oluşan ölümlü trafik kazalarının 2'si il merkezinde, 1'i ise Ünye ilçesinde meydana gelirken, çeşitli sürücü hataları nedeniyle oluşan diğer ölümlü ve yaralanmalı kazalarının 1'i Ulubey ilçesinde, 3'ü Fatsa-Bolaman otoyolunda, 2 üniversite öğrencinin hayatını kaybettiği, 3 öğrencinin yaralandığı, son olarak 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazalar ise merkez Kirazlimanı Mahallesi ve Efirli mevkisinde meydana geldi.

Kazalar nedeniyle yaşamını yitiren ve yaralananlar arasında çocukların da olması dikkat çekiyor. Ulubey ilçesinde meydana gelen ve 3 çocuğun ölümü ile sonuçlanan kazada, ayrıca 4 çocuk da yaralandı. Yine Efirli mevkisinde meydana gelen ve 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kaza da biri 2, diğeri ise 1 yaşında iki çocuk yaralandı.

Yetkililer, trafik kazalarının önlenmesi için sürücüleri trafik işaretlerine uymaları ve dikkatli olmaları konusunda uyardı.

(GG-DLK-YLZ) - ORDU