Oliver Haberleri

Oliver haber, Oliver son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oliver - 25.08.2021
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları
Ay-yıldızlı ekibin golleri Tuncay Karakaya (3) ve Ekrem Gündoğdu'dan geldi. Almanya'nın gollerini ise Michael Dennis (4), Thomas Steiger ve Oliver Hoerauf kaydetti.
Oliver - 19.08.2021
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
Stat: Cepheus Park RandersHakemler: Jesus Gil Manzano, Diego Barbero, Angel Nevado (İspanya)Randers: Carlgren, Kallesöe (Dk. 76 Oliver Kristensen), Piesinger, Marxen, Kopplin, Klysner (Dk. 64 Kehinde), Johnsen, Lauenborg, Tibbling (Dk. 64 Ankersen), Mistrati (Dk. 76 Filip Kristensen), Egho (Dk.
Oliver - 04.08.2021
Milyarderlerin 'yeni uzay' rekabeti
Princeton Üniversitesinde okurken tanıştığı fizik profesörü Gerard O'Neill'in 1976'da yazdığı "High Frontiers" kitabında serdedilen, insanlığın Apollo 11 projesi sonrasında uzayda koloni kurabileceği fikrini hayata geçirmeyi planlamıştı. Plana göre, Ay yörüngesinde L5 noktası üzerinde, dönen sabit bir disk yaşam alanı inşa ederek, dünyaya yakın, tek bir mevsimin yaşandığı, yapay yerçekimi olan, yapay zeka teknolojisine dayalı, 2 bin kişinin yaşayabileceği insan yapımı yörünge uzay şehir adacıkları ya da yapay gezegenler inşa edilecekti. Elysium filminde yer alan yörünge tabanlı yapay şehir sistemine benzer şehirler, uzay medeniyetlerini kuracak bir gelecek inşa etmeyi hedeflemekteydi. Apollo 11'in Ay'a inişinin 52. yıldönümü olan 20 Temmuz 2021'de Blue Origin firmasının, adı, ABD'nin ilk astronotu Alan Shepard'a bir göndermeyle, New Shepard olan roketiyle Jeff Bezos, erkek kardeşi Mark Bezos, 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemen ve 82 yaşındaki havacı kadın Wally Funk, 10 dakika süren ve 106 km mesafede uzay erişim hattına ulaşan uçuşu gerçekleştirip geri döndüler.
Oliver - 16.07.2021
Amazon'un kurucusu Bezos'un uzay yolculuğuna 18 yaşında bir genç eşlik edecek
ABD'li e-ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un birlikte uzaya seyahat edeceği bir diğer ismin 18 yaşındaki Oliver Deamen olduğu bildirildi.
Oliver - 14.07.2021
İngiltere'de FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yılında webinar düzenlendi
Forward Thinking Eş Kurucusu ve Direktörü Oliver McTernan'ın moderatörlüğünü yaptığı etkinliğe, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, 2016-2019'da İngiltere'nin Avrupa ve Amerika'dan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Alan Duncan ve AK Parti Londra Temsilcisi Abdurrahim Boynukalın katıldı.
Oliver - 10.07.2021
AB'den Srebrenitsa soykırımının 26'ncı yılında mesaj Açıklaması
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile AB Komisyonunun komşuluk ve genişlemeden sorumlu üyesi Oliver Varhelyi, Srebrenitsa soykırımının 26.
Oliver - 07.07.2021
AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Varhelyi, Gürcistan Başbakanı Garibaşvili'yle Tiflis'te görüştü
Avrupa Birliği (AB) Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oliver Varhelyi, Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili ile bir araya geldi.
Oliver - 06.07.2021
İngiltere'de Müslüman milletvekilinden "heykele gösterilen saygının Hz. Muhammed'e gösterilmediği" eleştirisi
Yasayla Oliver Cromwell ve Churchill gibi laik ve politik şahsiyetler söz konusu olduğunda kamu düzeninin ve duygusal zararın muhafaza edileceğini kaydeden Shah, ancak bu hassasiyetin modern İngiltere'deki birçok insanın kalbinde olan Hz.
Oliver - 05.07.2021
Cobotlar çok çeşitli, düşük hacimli üretime olanak sağlıyor
Mitsubishi Electric EMEA Bölgesi Fabrika Otomasyon Sistemleri Servo/Motion Kontrol ve Robot Ürün Müdürü Oliver Giertz, "Cobotlar, üretim süreçlerini hızlı ve kolay bir şekilde yeniden yapılandırmak için gerekli esneklik ve yeteneği sağlıyor.
Oliver - 22.06.2021
Kanada vatandaşlık yeminine yerli halkların ismi de eklendi
Oliver İtfaiye Şefi Bob Graham, CBC televizyonuna yaptığı açıklamada, "Olay yerine ve çevreye bakarak yangında sıvı yanıcı madde kullanıldığına inanıyoruz" dedi.
Oliver - 22.06.2021
UEFA'dan hakem gözlemcisi Murat Ilgaz'a görev
Rusya'nın Saint Petersburg Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 19.00'da başlayacak. Mücadeleyi İngiliz hakem Michael Oliver yönetecek.
title